Demiraj: Ja çfarë di unë për lidhjet e klanit Habilaj me shtetin

Ish Ministri Brëndshëm, Demiraj nëpërmjet një postimi në faqen e tij në Facebook ka konfirmuar për klanin e Habilajve se, “ata kanë pasur njerëzit e tyre në institucione”. “Prej tre vitesh në detyra të ndryshme, edhe si Ministër i Brendshëm kam denoncuar me fakte, veprimtarinë korruptive dhe kriminale me qendrën e radarëve dhe bashkëpunimin e […]

Continue Reading

Meta pret N/Sekretarin e Italisë për Politikën e Jashtme,

Kryetari i Kuvendit, z. Ilir Meta priti sot Nën-Sekretarin e Shtetit për Politikën e Jashtme dhe Bashkëpunimin Ndërkombëtar të Italisë, z.Vincenzo Amendola, me të cilin biseduan për zhvillimet e fundit politike në vend dhe marrëdhëniet dypalëshe. Nga ky takim, Meta gjeti rastin t’i japë edhe një mesazh, politikës shqiptare. Ilir Meta theksoi se zhvillimi demokratik, ekonomik e […]

Continue Reading

Nga Desada Metaj: Banditët që mbajnë peng politikën

19, është numri i deputetëve të parlamentit shqiptar që kanë patur probleme me formularin e dekriminalizimit. Sigurisht që jo të gjithë kanë qenë të dyshuar për vepra penale, madje 5 apo 6 kanë marrë dhe pafajësinë për sa kohë bëhej fjalë për shkelje administrative. Por, gjithsesi mbetet i konsiderueshëm numri i atyre që kanë qenë […]

Continue Reading