Dritani i Ramës në Vlorë, sulmon deputetin e LSI

Dritan Leli, inspektoi punimet në një tjetër projekt të infrastrukturës, asfaltimin e rrugës pranë nënkalimit të Panajasë. Ky nënkalim do të lidhë tashmë fshatrat e zonës së Novoselës me autostradën, ndërsa në gjendjen e vështirë problematike që ishte, kalimi në ketë rruge bëhej i pamundur. Kjo rrugë është një nga 13 segmentet që do të […]

Vazhdo të lexosh

Flet i shoqi i mësueses nga Librazhdi që i ra të fikët: Po e zëvendësojnë me një studente

Mësueses së frëngjishtes i bie të fikët pas debatit me drejtoreshën, pasi kjo e fundit i komunikoi asaj transferimin në një shkollë tjetër. Ngjarja ndodhi në ambientet e shkollës 9-vjeçare në fshatin Qukës, ku Manushaqe Balliu përfundoi në spitalin e Librazhdit. Shkak sipas saj është bërë kërkesa e drejtoreshës, Zilie Poçi, që ajo të jepte […]

Vazhdo të lexosh

Si e ‘grabiti’ Organizata Politike protestën e banorëve të Zharrzës. Foto/Video

Mediat dhe TV kryesore në vend kanë raportuar të shtunën se protestuesit-marshues të Zharrzës, kanë përzënë kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha, ndërsa ky i fundit shkoi për t’i takuar në Bulevard. Por detajet e kësaj historie ka gjasa të jenë keqinterpretuar nga media dhe episodi është përdorur politikisht në favor të qeverisë. Për të […]

Vazhdo të lexosh