BE-ja i vendos 7 kushte Shqipërisë, kurse Balili plot 11 kushte policisë.

Orët e fundit në rrjet po qarkullon një tjetër postim ironik, për 11 kushtet e vetëdorëzimit të Balilit, që i lexoni më poshtë: Zbulohen kushtet e Klement Balilit për vetëdorëzim:  1. Hapje urgjente e negociatave me BE 2. Plotësimi i të gjitha kërkesave të studentëve 3. Mosndryshimi i kufijve të Kosovës 4. Teatri Kombëtar të […]

Vazhdo të lexosh

Deputeti i PS thirrje për protesta kundër policisë

Është deputeti i Partisë Socialiste në Qarkun e Lezhës, Gjetan Gjetani, i cili me anë të një statusi në Facebook, ka dënuar ashpër ngjarjet e fundit kriminale të ndodhura në zonën e Kurbinit, ku ai e ushtron funksionin e tij si deputet. Gjetani është shprehur se fajtori i vetëm i kësaj situate është Policia e […]

Vazhdo të lexosh

Video/ Ja si shefi i komisariatit të policisë së Fierit dhunon në ambjentet e policisë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publike një video në lidhje me Gazmend Shehun, oficerin e policisë që një ditë më parë grisi një pankartë kundër Edi Ramës dhe Fatmir Xhafajt. Shehu një oficer i lartë në Policinë e Fierit mësohet se më pas ka qenë i pezulluar për dhunë në ambientet e policisë. Gazmend Shehu […]

Vazhdo të lexosh

Policia e Tiranë heq banderolën para Bashkisë ku shkruhej ” Drejtësi për Arditin”. Video

Policia e Tiranes ka hequr banderolen e gjate para Bashkise ne te cilen shkruhej” Drejtesi per Arditin”. Te pyetur se pse po e hiqni banderolen, ata jane pergjigjur nen ze se” kemi urdher nga lart”. Per me teper ndiqni videon:

Vazhdo të lexosh

Shkarkohet kreu i Policisë së Shtetit Haki Çako

Shkarkohet, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit! Lajmi u bë publik nga Ministria e Brendshme, e cila njoftoi se: Me propozim të Ministrit të Brendshëm, zotit Fatmir Xhafaj, Këshilli i Ministrave miratoi lirimin nga detyra të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Drejtues Madhor Haki Çako. Ministri Xhafaj, vlerëson kontributin, angazhimin dhe përkushtimin […]

Vazhdo të lexosh

Oficer italian që do të tregojë lidhjet e bandës së shqiptarëve, me politikën dhe trafikun ndërkombëtar të drogës.

Dëshmi kyçe pritet në ditët në vijim. Është një oficer italian që do të tregojë lidhjet e bandës së shqiptarëve, me politikën dhe trafikun ndërkombëtar të drogës. Tashmë, historia e përgjimeve që kanë implikuar ish-ministrin e Brendshëm në trafikun ndërkombëtar të drogës ka kulmuar me bllokimin e pasaportës së tij dhe të kartës së identitetit. […]

Vazhdo të lexosh

Prençi: Provat për Tahirin, Prokuroria i ka pasur pa dosjen nga Italia, pa përgjimet e Habilajve, pa Zaganin

Ish-drejtori i Policisë së Shtetit jep alarmin se krimi i organizuar ka para në dorë më shumë se buxheti i shtetit, çka sipas tij e cenon sigurinë kombëtare. Z.Prençi paralajmëron përmes “Gazeta Shqiptare” se këto para mund të kanalizohen dhe për terrorizëm, pasi janë krejt të qetë e të sigurt në përdorimin e tyre. Z.Prençi flet për […]

Vazhdo të lexosh

SHÇB nis hetimin pse dështoi arrestimi i 3 zyrtarëve të lartë të Policisë

Operacioni i Policisë nuk pati rezultat mbrëmjen e së mërkurës, pasi ish-zyrtarët nuk u gjetën në banesat e tyre. Një nga 3 ish-drejtorët e Policisë që pritet të arrestohen pas urdhër-arrestit të lëshuar nga Prokuroria e Krimeve të Rënda është Sokol Bode, ish-drejtori i Postës në Dhërmi; i dyti, ish-drejtori i Policisë së Vlorës, Jaeld Çela dhe i […]

Vazhdo të lexosh

Ja kush janë doganierët që u arratisën në Greqi

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publike dy mesazhe që kanë ardhur në adresën e tij në Facebook, ku flitet për dy doganierët. Ja çfarë shkruan ish-kryeministri Sali Berisha në Facebook: Doganieret e Narkoshtetit te Norieges kalojne kamionin kontrabande dhe arratisen ne Greqi! Lexoni mesazhet e qytetareve dixhital! sb “Si kalove z.doktor? Po ju bej me […]

Vazhdo të lexosh

Të tjera përgjime, Habilaj: Kam njeriun tim tek salla e radarëve në Durrës

Të tjera detaje janë zbuluar nga dosja e trafikantit të drogës, Moisi Habilaj i arrestuar në Itali tre ditë më parë. Nga përgjimet e realizuara nga policia italiane, rezulton se Habilaj kontrollonte radarët e ushtrisë në Durrës. Këtë ai e kryente përmes një personi të tij të angazhuar pranë shërbimit të radarëve, i cili i […]

Vazhdo të lexosh

Tiranë/ Sulmohet me armë patrulla e policisë

Lajmi është mbajtur i fshehtë për mediat dhe mësohet se qenë patrulla e policisë së Komisariatit Nr.6 në kryeqytet që është sulmuar me breshëri Kallashnikovi dhe të shtëna me pistoletë. Informacionet për ngjarjen janë të pakta, por burimet thanë se personat që sulmuan policinë kanë qenë duke grabitur një makinë. Në momentin që patrulla e […]

Vazhdo të lexosh

Kodheli përgënjështron Çakon për radarët: Pretendim dashakeqës, i pavërtetë

Nëpërmjet një njoftimi për mediat, Ministria e Mbrojtjes bën me dije se sistemi i integruar i vëzhgimit të hapësirës detare është tërësisht funksional, që kur është intaluar në vitin 2009. Në njoftim theksohet se çdo pretendim tjetër është i pavërtetë, dashakeqës dhe i pavlerë. “Ky sistem vëzhgon dhe monitoron hapsirën detare të republikës së Shqipërisë […]

Vazhdo të lexosh

Rama: Të konfiskohet çdo pasuri e pajustifikuar

Task Forca  kundër kultivimit të kanabisit në vend ka raportuar paraditen e kësaj të mërkure ka raportuar në Zyrën Operacionale të Situatës. Në këtë takim kanë marrë pjesë  zv/ministrja e Punëve të Brendshme, Drejtuese e Task Forcës Antikanabis, Rovena Voda; drejtues të lartë të Policisë së Shtetit, kryeministri Rama, e të tjerë.  Shefi i qeverisë […]

Vazhdo të lexosh

Berisha: Holanda kërkon rikthmin e vizave sepse edhe Rama është i dyshuar

Sali Berisha ka reaguar lidhur me raportin e qeverisë holandeze për rikthimin e vizave për shqiptarëve. Me anë të një mesazhi në faqen e tij të ‘Facebook’-ut, Berisha ripublikoi raportin, ndërsa nuk kurseu ironitë për kryeministrin Edi Rama, duke e cilësuar atë ‘Noriegën më të madh të Tiranës’. Mes të tjerash Berisha thekson se ‘qeveria […]

Vazhdo të lexosh

Skandal/ Ligji i Policisë së Shtetit: Kush largohet me dëshirë ose shkurtohet nuk ka më të drejtë të rikthehet në polici.

Kush është larguar me dëshirën e tij këto dy vitet e fundit në Polici, apo për shkak të shurtimeve të funksionit nuk mund të rikthehet më. Ligji që përcakton këtë kufizim, ka hyrë në fuqi. Asnjë efektiv policie i liruar nga detyra për shkak të shkurtimit të funksionit ose me dëshirën e tij kur ka […]

Vazhdo të lexosh

Të rinjtë e PD-së në gadishmëri për të shmangur incidentet

Të rinjtë e Partisë Demokratike formojë një kordon para kryeministrisë. Për të siguruar mbarëvajtjen e protestës dhe moslejimin e incidenteve gjatë protestës, një grup të rinjsh nga PD, kanë formuar një kordon mes policisë dhe protestuesve. Opozita më herët ka siguruar se protesta do të jetë paqësore dhe nuk do të ketë asnjë provokim për […]

Vazhdo të lexosh

PD reagon ndaj deklaratës së policisë: Policia që nuk lufton krimin, trafikantët dhe banditët, kërcënon qytetarët. Do filmoheni dhe regjistroheni po tentuat të ndaloni popullin

Partia Demokratike ka reaguar pas deklaratës së Policisë së Shtetit, e cila tha se nuk ka dhënë leje për protestën e nesërme. Në deklaratën e PD-së thuhet se policia që nuk lufton krimin, trafikantët dhe banditët, kërcënon qytetarët. Ja deklarata e plotë e Partisë Demokratike. Me urdhër të Edi Ramës, krerët e policisë që nuk […]

Vazhdo të lexosh

Ja lista e drejtorëve të policisë të larguar. Mes tyre edhe Artan Cuku që u vra mbëmë

Vetëm një muaj pasi qeveria Rama nisi punën, 12 drejtorë të Drejtorive të Policisë nëpër qarqe u shkarkuan nga detyra. Mes tyre eshte edhe Artan Cuku, drejtori i Policisë së Vlorës, një ndër qarqet më problematikë përsa i përket krimit të organizuar, qarku që në vitin 2016 pati sipërfaqet më të mëdha të mbjella me […]

Vazhdo të lexosh

Zhduken 28 dokumentet sekrete të policisë

Zhdukja e 28 dokumenteve sekrete nga kasaforta e Policisë së Shtetit është referuar në Prokurorinë e Tiranës nga Shërbimi i Çështjeve të Brendshme dhe Ankesat, thuajse dy javë më parë. Ngjarja, që edhe pse u mësua vetëm pas denoncimit në “Facebook” nga ish-kryeministri Sali Berisha, duket se është një çështje për të cilën kanë qenë […]

Vazhdo të lexosh

Zjarri përfshin Komisariatin e Policisë së Kavajës

  Burime nga policia thanë se rreth orës 23:37, në parkingun brenda Komisariatit të Policisë Kavajë, ka rënë zjarr në pjesën e përparme, të automjetit tip “Citroën”, në pronësi të punonjësit të policisë J. B. Si pasojë e flakëve është dëmtuar në pjesën e përparme të derës dhe automjeti tip “Mercedes Benz”, i parkuar pranë […]

Vazhdo të lexosh