Teatri/ Lubonja: Duhet të rezistojmë fizikisht, përplasje me policinë

I ftuar në studion e “News24”, ai tha se mazhoranca duhet se nuk do të tërhiqet nga ideja e shembjes së Teatrit, ndaj shtoi se nëse është e nevojshme do të duhet rezistencë fizike. Teksa ka komentuar letrën e Komisionit Europian për ligjin për Teatrin, Lubonja tha se kjo gjë tregoi se në vendin tonë […]

Continue Reading

Pogradec/ Banorët e Mëmëlishtit përplasen me policinë dhe kompaninë. VIDEO

Banorët e fshatit Memelisht në Pogradec, prej tre vitesh po përballen me një situatë të pazakontë, e cila po rrezikon jetën dhe pronen. Ronerd Hasanaj, banues në zonë, ka denoncuar në Opinion.al atë çfarë banorët e quajnë skandal. Kompania “Delta Star”, e cila është një firmë që merret me  shfrytëzimin e mineraleve nëntokësore, prej tre […]

Continue Reading

Nga Flamur Çelaj/ Vetingu si Vlerë e shtuar për Policinë

Projektligji për vlersimin kalimtar dhe periodik të punonjësve të Policisë së Shtetit, Gardës së Republikës dhe Shërbimit për Çështjet e Brendëshme dhe Ankesat ne Ministrinë e Brendëshme, është i një rëndësie të veçantë për Katarsisin e nevojshëm që duhet të bëj herë pas here Policia . Pastrimi i rradhëve të policisë nga të inkriminuarit i […]

Continue Reading

Rama sulmon policinë/ Do largohen të gjithë ata punonjës që kanë lidhje me krimin e organizuar dhe kanabisin.

Rama ka bërë publike përmes ‘Komunikimit javor’, mbledhjen e qeverisë me kabinetin e ri. Kreu i qeverisë përmendi objektivat për 4 vitet e ardhshme, ndërsa nuk ngurroi të sulmonte opozitën, por edhe të përmendëte atë çfarë e pret policinë, e cila sipas tij është fajtore për gjendjen e krimit dhe të drogës në vend. “Së […]

Continue Reading

Shoferi i blindit që goditi Policinë në Elbasan: Nuk mbaj mënd kë godita

Enea Bekteshi pranoi se kishte qënë shofer i Audit të blinduar. “Por, nuk e kuptova që ajo që godita ishte makina e Policisë. U tremba nga të shtënat, doja vetëm të largohesha. U qëllua në drejtimin tim, mund të isha vrarë. Pa makinën e blinduar, mund të mos isha gjallë. Hyra në tregun ushqimor për […]

Continue Reading

Publikohet video e sulmit të një prej bandave të Elbasanit kundër policisë.

Në emisionin Opinion janë publikuar pamjet video të sulmit të një prej bandave të Elbasanit kundër policisë. Në pamje dallohet momenti kur makinat e policisë kanë qenë duke lëvizur kur mjeti i blindur futet në mes të tyre për të hyrë brenda në derën e tregut agro-ushqimor të qytetit. Ndërsa merr kthesën, mjeti zhvendos edhe […]

Continue Reading

Elio Laze/ Saimir Tahiri, ministri që veshi nga rrobat por zhveshi nga morali policinë e shtetit

Ora 12:41. Sajmir Tahiri i drejtohet policise: “Shpresoj qe te beni detyren dhe te kaperceni pritshmerite e mia…!” Ne rradhe te pare Sajmir Tahiri pasi ka qene dhe minister i brendshem duhet te kete te qarte qe policia ne realizimin e detyrave te saj nuk punon per pritshmerite e X apo Y por per pritshmerite […]

Continue Reading

Ja kush është personi që goditi me blind policinë në Elbasan

Bëhet fjalë për Suel Çelën, të riun nga Elbasani që është në kërkim. Emri është bërë publik me një mesazh denoncues nga ish-kryeministri Sali Berisha. Ja çfarë shkruan në Facebook, ish-kryeministri Berisha: Bandat Rama – Çako godasin me arme policine ne Elbasan! Lexoni mesazhin e qytetart dixhital! sb “Pershendetje i nderuar zoti Sali Berisha. Elbasani […]

Continue Reading

Basha/ Dhëndri i Qazim Sejdinit e goditi me blind Policinë

Lulzim Basha ka deklaruar sot se “kur krimi i veshur me pushtet dhunon vetë Policinë, Vetingu duhet të nisë nga Kryeministri, ministri i Brendshëm e kryebashkiakët të bërë njësh me bandat.” Deklarata e tij është nxitur nga denoncimi i një qytetari, i cili në një mesazh dërguar bashës dhe publikuar prej kryetarit të PD, shkruan: “Kryetar, mirmbrema. Sot ne Elbasan […]

Continue Reading

LSI: Në Sarandë, kandidatët e PS po blejnë vota bashkë me policinë

Lëvizja Socialiste për Integrim, dega Sarandë, pretendon se dy kandidatë të PS-së për deputetë në Qarkun e Vlorës po blejnë vota në Konispol dhe Sarandë, në bashkëpunim me policinë. “Lëvizja Socialiste për Integrim Sarandë, denoncon një rast të frikshëm të blerjes së votës nga kandidati i rilindjes Alket Hyseni. Në Konispol dhe Sarandë ka shpërthyer […]

Continue Reading

Rama tërhiqet e kërkon falje që kërkoi policinë të bënte fushatë për PS

Edi Rama është tërhequr sot duke kërkuar ndjesë nga thirrja që i drejtoi papritur edhe Policisë së Shtetit për të bërë fushatë për Partinë Socialiste, thirrja që krijoi tension në politikë. “Ndjesë për zhurmën e krijuar nga thirrja ime për punonjësit e Policisë! – shkruan Rama sot në Fb. – S’ishte aspak qëllimi im ç’ka thonë keqdashësit,por […]

Continue Reading

Kryeprokurori akuzon policinë/ Po fshehin drogën, asgjësimi bëhet pa praninë e prokurorisë

Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla ka ngritur shqetësimin për fenomenin e sasive të mëdha të kultivimit të kanabisit në vendin tonë. Gjatë një konference për shtyp së bashku me ministrin e Drejtësisë Petrit Vasili, Llalla sulmoi policinë duke thënë se ka një nivel të ulët të zbulueshmërisë së kultivuesve të drogës, nga ana e përgjegjësve […]

Continue Reading

Artan Fuga: Kur blihen 10 policë, sa tonelata me komisionerë mund të blihen?!

Test me policë. 10 policë të ndaluar për bashkëpunim me trafikun e lëndëve narkotike që kalojnë në Durrës! Kështu thotë ekrani i televizionit tim që sapo nxorra nga frigoriferi ku e kam futur prej muajsh! Nuk u besoj as veshëve edhe as syve! A e mendoni pak se çfarë do të thotë ky lajm?! A […]

Continue Reading

Prokuroria për Krime të Rënda “shkrin” Stacionin e Policisë së Portit Durrës.

Burime të rezervuara shprehën se të paktën 10 punonjës policie, përfshire edhe Shefin e Stacionit policor të Portit janë arrestuar, në vijim të hetimit të nisur pas kapjes së një kamioni me 8 tonë drogë në Itali. Burimet thonë se janë arrestuar edhe disa doganierë, të dyshuar se kanë krijuar mundësitë për kalimin e kamionit […]

Continue Reading

Banorët e fshatit Verri në Fier përplasen me Policinë/Video

Ndërsa kryeministri Rama ndodhet në Fier, në fshatrat e Myzeqesë ka pasur një përplasje mes banorëve dhe policisë. Banorët e fshatit Verri, prej 20 ditësh po kundërshtojnë ndërtimin e një incerenatori plehrash. Banorët tregojnë se ky projekt ka marrë lejen e Bashkisë Fier, por ai nuk ka as leje mjedisore dhe as leje ndërtimi. Banorët […]

Continue Reading