VIDEO/ Gjyqtarja Mimoza Margjeka përplaset me policët

Gjyqtarja Mimoza Margjeka është përplasur me policët, të cilët e kanë shoqëruar këtë mesditë për në Gjykatën e Posaçme, për t’u marrë në pyetje mbi akuzën për korrupsion. Margjeka kundërshtoi mënyrën e shoqërimit, sipas së cilës nuk ka pasur një police grua, siç e parashikon ligji dhe pretendon se e gjitha është një proces i stisur […]

Vazhdo të lexosh

Policë civilë mësyjnë tek Unaza e Re, shoqërohen disa persona. FOTO-VIDEO

Banoret e Unazes se Re njoftuan se janë shoqëruar në polici disa nga zërat kryesorë te protestës një vjeçare në mbrojtje të shtëpive të tyre nga nje projekt korruptiv i qeverisë dhe bashkisë së Tiranës Edhe ne keto momente policia është atje, njoftojne banoret e unazes. Ndërsa gratë po mblidhen tek vendi i protestës. Punonjës […]

Vazhdo të lexosh

LEZHË/ FORCA TË SHUMTA RRETHOJNË KZAZ-NË, SKADON ULTIMATUMI I KRYEBASHKIAKUT

Ka përfunduar afati i ultimatumit të vendosur nga kryebashkiaku i Lezhës Fran Frrokaj për lirimin e ambjenteve të KZAZ-ve. Mësohet se forca të shumta janë vendosur në 2 KZAZ për t’i mbrojtur ato, ndërkohë bashkia e Lezhës ende nuk ka ndërhyrë ashtu siç paralajmëroi. Frrokaj është shprehur i vendosur të zbatojë dekretin e presidentit Ilir […]

Vazhdo të lexosh

MJERË MUSHKRITË TONA/ BETONIERET ‘PUSHTOJNË’ TIRANËN NË MES TË DITËS (FOTO)

Dhjetëra kamionë me inerte dhe betoniere po qarkullojnë në këto momente ‘në zemër’ të Tiranës, pikërisht në rrugën para Parlamentit. Kamioni me inerte me targa AA 498 HS qarkullon lirisht, në kohë dreke ndërsa nga pas e ndjekin disa betoniere, shkruan newsbomb.al. Siç dihet, betonieret mund të kalojnë në qytet nga ora 20.00 deri në […]

Vazhdo të lexosh

E fundit/ Efektivët e policisë përplasen me ish deputetët e PD dhe LSI. VIDEO

Eshtë tensionuar situata te Bregu i Lumit ku efektivët janë përplasur me banorët si dhe ish-deputetët e opozitës. Në foto shihet qarte nje efektiv policie qe ka zene per gryke ish deputetin e PD, Balliu. Efektivët e policisë të cilët ndodhet atje nuk lejuan banorët dhe ish deputetët të kalojnë perimetrin në zonën ku po […]

Vazhdo të lexosh

Çmendet policia: Dalin para kameras në transmetim Live/ Mos raportoni se do t’ju arrestojmë. VIDEO

Forca të shumta sigurie kanë zbarkuar në këtë zonë, ndërsa duket se edhe detyrat për efektivët janë të mirëpërcaktuara. Siç e shihni edhe në video, dy prej efektivëve kanë për detyrë të pengojnë punën e gazetarëve për të raportuar pranë banesave. Gazetarja e balkanëeb Dorjana Bezat, tha se në momentin që tentoi të raportojë ‘live’ […]

Vazhdo të lexosh

Gjunjëzohet policia/ Tërhiqet nga Bregu i Lumit, shtyn sërish shembjen e shtëpive

Policia e Shtetit është tërhequr nga shembja e banesave tek Bregu i Lumit, pas një konfrontimi shumë të ashpër verbal dhe fizik me banorët. Kjo është tërheqja e tretë e Policisë, pasi dy situata të ngjashme janë përsëritur disa muaj më parë. Tërheqja  e Policisë, Forcave Speciale, Shqiponjave, ka ardhur gati 3 orë pas një […]

Vazhdo të lexosh

Rama/ Sot Shkodra është më e qetë e më e sigurtë se asnjëherë.

Sipas Ramës, sot Shkodra është më e qetë e më e sigurtë se asnjëherë. ‘Përshëndetje dhe përgëzime të gjithë forcave policore që u angazhuan në superoperacionin e Shkodrës, duke çmontuar dhe çuar prapa hekurave një grup kriminal keqbërësish. Sot Shkodra është më e qetë e më e sigurtë se asnjëherë dhe Policia e Shtetit çdo […]

Vazhdo të lexosh

Ministri Lleshaj kritika policisë ndaj dhunës për të nxjerrë jashtë banesës familjarët

Ministri i Brendshëm, Sander Lleshaj ka reaguar në lidhje me skenat e dhimbshme për të nxjerrë jashtë banesës familjarët. Në një postim në rrjetet sociale, ai shkruan se policia ka bërë detyrën, por sipas tij efektivët nuk kanë bërë një sjellje dinjitoze. “Mirëkuptim të plotë për reagimet ndaj pranisë së Policisë Shtetit në ekzekutimin e një […]

Vazhdo të lexosh

E fundit: Tension në Fier/ Policia përplaset me protestuesit

Tensione të forta janë vërejtur në Fier para disa momentesh në përballjen e Policisë me protestuesit e shumtë që janë mbledhur me thirrjet “Rama ik!” në hyrje të qytetit të Fierit.  Protestuesit e prirë nga kreu i degës së PD, Luan Baçi, kanë lëshuar thirrje të forta me megafon, por Policia, që ka krijuar një kordon,  i […]

Vazhdo të lexosh

Kapet sasi e madhe heroine, 5 persona në pranga.

5 persona janë arrestuar nga ana e policisë greke në sajë të operacioneve në disa zona të ndryshme, si Kakavijë, Egaleo, Haidari dhe Melisia. Pas aksionit 4 shqiptarë dhe 1 shtetase greke kanë rënë në prangat e policisë ndërsa janë sekuestruar mbi 21 kg heroinë. Fillimisht në Athinë janë kapur gjatë kontrolleve në banesa e […]

Vazhdo të lexosh

Si na provokoi Edi Rama dhe Policia e krimit!

Nga Qemal Karaosmani. Dje si Atdhetar, si Patriot, u nisa drejt Tiranes per protesten qe ishte thirrur nga Opozita e bashkuar, qe do te mbahej ne oren,11.00. Qysh ne momentin e pare ishim,te provokuar nga ky Kryeminister harbut Arrogant,dhe mbi te gjitha pervers.Policia e Rilindjes tende e mbushur me perdhunues, dhe me njerez as pak […]

Vazhdo të lexosh

Protesta e 16 shkurtit/ Policia refuzon lejen për PD.

Mes Partisë Demokratike dhe policisë së Tiranës ka pasur 4 korrespondenca dhe replika por situata nuk ka ndryshuar. News24 ka siguruar kërkesën e opozitës bërë nëpërmjet Sekretarit të Përgjithshëm, Gazmend Bardhi, e cila njofton policinë se protesta do të zhvillohet në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” tek sheshi para kryeministrisë, Lulishtja tek piramida dhe te rruga […]

Vazhdo të lexosh

Zbardhet dosja e plotë/ Si e fshehu policia ngjarjen e përdhunimit në Kavajë

Zbardhet e gjithë ngjarja e rëndë e ndodhur në Kavajë, ku 8 adoleshentë kanë përdhunuar për disa muaj një nxënëse vetëm 13 vjeçe. SYRI.net ka mundur të sigurojë dosjen e plotë të prokurorisë, e cila e ka dërguar në Gjykatën e Durrësit për masat e sigurisë. Aty tregohen me detaje se çfarë ka ndodhur që […]

Vazhdo të lexosh

“Zëri i Amerikës” përgënjeshtron Ramën/ Balili u vetëdorëzua, nuk u arrestua

Zëri i Amerikës ka mësuar se prej gati një viti, policia shqiptare përveç veprimeve operative, kontrolleve në banesa apo mbajtjes nën mbikqyrje të familjarëve kishte nisur bisedimet dhe me familjarët duke nxitur dorëzimin e Balilit pranë autoriteteve. Këto bisedime mësohet se janë drejtuar nga kreu i Policisë shqiptare Ardi Veliu. Eshtë pikërisht zoti Veliu, personi […]

Vazhdo të lexosh

Tmerrohet Rama/ Urdhëron policinë të rrethojë Fakultetet. VIDEO+FOTO

I gjendur përbëllë protestës së studentëve që është shtrirë në të gjithë unversitetin e vendit ka urdhëruar policinë e shtetit që të rethojë godinat e fakulteve. Gjatë ditës së sotme janë shënuar përplasje të ashpra në mes të rinjëve studentë dhe policisë në fakultetin jurdik dhe në fakultetin ekonomik. Duket se ai po përdor të […]

Vazhdo të lexosh

Polici qëllon me grusht studentin në Fakultetin e Ekonomisë. VIDEO

Në një video të publikuar sot paradite shihet qartë një polic i cili në prani edhe të kolegëve të vet ka qëlluar me grusht një student protestues në Fakultetin e Ekonomisë. Ngjarja është denoncuar nga ish-Kryeministri Berisha i cili e ka publikuar videon në rrjetet sociale. Berisha shkruan më tej se veprimet e dhunshme të […]

Vazhdo të lexosh

Prefekti i Korçës aksident dhe sherr me shoferët. VIDEO-FOTO

Një aksident ka ndodhur pasditen e djeshme në fshatin Vashtëmi të Korçës, në aksin nacional Korçë-Pogradec. Mësohet se në aksident janë përfshirë tre mjete, një prej të cilave me targa të huaja. Burime bëjnë me dije se në një nga mjetet e përfshira në aksident ndodhej edhe prefekti i qarkut të Korçës, Dhori Spirollari. Spirollari, […]

Vazhdo të lexosh

Tmerr/ Njëra prej grave që është shoqëruar mësohet se ka dështuar nga dhuna shtazarake që policia ka ushtruar ndaj saj.

Njëra prej grave që është shoqëruar mësohet se ka dështuar nga dhuna shtazarake që policia ka ushtruar ndaj saj. Një skandal i vërtetë ka ndodhur gjatë arrestimeve të djeshme nga policia të protestuesve që ishin tek parlamenti. Siç kanë bërë të ditur banorët e Astirit, Erjona Dozhani ka qenë 5 muajshe shtatzënë, por fatkeqësisht ka […]

Vazhdo të lexosh