Përleshje dhe të shtëna me armë në Lungomare të Vlorës. Dyshohet për një të plagosur.

Të shtëna me armë në Lungomare të Vlorës. Të shtënat janë dëgjuar në zonën e “Ujit të Ftohtë” dhe policia ka nisur verifikimet e ngjarjes. Dyshohet për një të plagosur. Sipas informacioneve paraprake dyshohet se ka patur një konflikt mes disa personave në një lokla të zonës. Polcia është në vend ngjarje për të hetuar […]

Continue Reading

Arrestohet autori plagosjes së punonjësit të policisë të ndodhur tek rrethrrotullimi i Bathores.

Burime nga policia thanë se është kapur autori plagosjes së punonjësit të policisë të ndodhur tek rrethrrotullimi i Bathoes. Shërbimet e policisë Tiranë kapën Ramadan Marku, 20 vjeç, banues në Kamëz, i cili plagosi me thikë gjatë orarit të shërbimit punonjësin e patrullës Z. P., i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Autori i plagosjes, […]

Continue Reading

Tmerr/ Dy të vdekur dhe një i plagosur me thika për një parkim

54-vjeçari Eduart Xhaferi është arrestuar nga Policia e Durrësit, si autor i dyshuar të vrasjes së Lulzim Qamës ditën e djeshme në sherrin tragjik që u mori jetën dy personave. Kështu, Xhaferri dyshohet se ka qëlluar me mjete prerëse Qamën, i cili rezulton se ishte me probleme mendore. Qama nga ana e tij, pati qëlluar […]

Continue Reading

Shqiptarët sherr masiv me marokenët në një burg të Milano-s

Një sherr i madh mes të dënuarve ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në burgun e Milanos, ku protagonistë kanë qenë të burgosurit shqiptarë. Duket se rivaliteti mes bandave të të dënuarve ka sjellë edhe përplasjen e madhe mes shqiptarëve dhe marokenëve. Sherri ka qenë masiv dhe ka vënë në alarm drejtorinë e burgjeve. Për ta […]

Continue Reading

Aksident me pasojë plagosjen e tre personave në Gjirokastër

Një aksident me pasojë plagosjen e tre personave është regjistruar sot në Gjirokastër. Ngjarja ka ndodhur në aksin rrugor Gjirokastër-Kakavijë, në vendin e quajtur ‘Kthesa e Jorgucatit’. Në aksident janë përshirë dy mjete. Fill pas ngjarjes, tre të plagosurit, identiteti i të cilëve nuk dihet ende, janë nisur për në spital.

Continue Reading