Nga Kreshnik Çollaku: Gjirize të Fëlliqësisë Publike.

Sot dy gazetat qeveritare “Shqiptarja.Com” dhe “Tema” kane botuar dhe shperndare nje shkrim ku sipas tyre paraqitet nje liste drejtuesish te PD te mbeshtetur permes projektesh apo financimesh nga Fondacioni Soros. Ne mes emrave permendet edhe emri im. Banalitetit te ketyre shpifjeve mbase nuk do te ishte e udhes tu pergjijesha por ne respekt te […]

Continue Reading

Çollaku: pas parave të drogës shqiptare dhe pastrimit të parave në vendin tonë vjen terrorizmi.

Kreu i Departamentit të Politikës së Jashtme në Partinë Demokratike, Kreshnik Çollaku ne nje status te tijin ne facebook citon se, raporti i publikuar pak orë më parë nga Departamenti Amerikan i Shtetit është tejet shqetësues, pasi ai përmban një akuzë direkte të SHBA-së për Shqipërinë, ku thekson se pas parave të drogës shqiptare dhe […]

Continue Reading

Edhe lojrat e fatit në duart e Olsi Ramës.

Përmes një koncesioni abuziv, Edi Rama i ka dhënë vëllait të tij Olsi Rama marrjen nën kontroll të aktivitetit të lojërave të fatit, me qëllim pastrimin e parave të pista. Në kundërshtim me të gjitha procedurat ligjore, koncesioni i është dhënë kompanisë, Mc Networking, e cila zyrtarisht figuron në pronësi të ortakut të Olsi Ramës, […]

Continue Reading

Paskal Milo paralajmëron Ramën: Merri seriozisht kërcënimet e Berishës!

Në një postim në faqen e tij në FB, Milo shkruan se “Deklaratat e Berishës janë luftenxitese, te rrezikshme per stabilitetin e vendit. Qeveria nuk duhet te mbetet ne vetebesimin e saj te shtirur se gjithcka eshte nen kontroll e pa pasoja. Po vijne sinjale alarmi qe duhen trajtuar me seriozitet”- shkruan ai. Postimi i […]

Continue Reading

Sa deputetë blihen me 2 miliardë euro para të pista?

Ambasadori i OSBE në Tiranë, Bernd Borchardt, tha dje se “qarkullojnë më shumë se 2 miliardë euro para të pista. Pra ekziston risku se këto para mund të përdoren për të blerë deputetë. Pavarësisht për një kohë të gjatë prodhimi i kanabisit nuk ka qenë një shqetësim i madh për qeverinë e opozitën, tani është bërë shqetësim […]

Continue Reading