Nga Bujar Nishani/ Përralla ruse me PD, për nostalgjikët e sovjetikët

Debateve të nxehta publike dhe shqetësimeve të shumta e masive të qytetarëve këto ditë ju mbivendos artificialisht një sulm antiopozitar me sponsorizim qeveritar. Opozita shqiptare, Partia Demokratike dhe lideri i saj Lulzim Basha u denoncuan nga qeveria dhe kryeministri i vendit në publik dhe në prokurori si pro-rusët në Shqipëri. Si të financuar nga rusët […]

Continue Reading

Tërheqja nga Kavaja/ Përralla e Ramës me destabilizimin e vendit

Edi Rama nuk ka gjetur ndonjë justifikim më të mirë sesa të thoshte se po tërhiqej nga Kavaja për hir të stabilitetit të vendit. Imagjinata e propagandistëve të tij nuk ka shkuar shumë më larg se ajo e kohës së Ramiz Alisë, që thoshte se 2 Korriku dhe ngjarja e ambasadave u shpikën për të […]

Continue Reading

Nga Jeta Toçila/ Rilindja cullak!

E mbani mend përrallën “Rrobat e reja të mbretit” ? Mbreti vanitoz porosiste shumë rroba e nuk dinte të ndalte. Një ditë vijnë dy rrobaqepës mashtrues, të cilët i qepin një kostum imagjinar të rrallë. Oborrtarët e adhuruan këtë kostum dhe e mbështetën mbretin t’ia tregonte popullit. Mbreti doli në publik lakuriq, dhe një djalë […]

Continue Reading

Berisha i përgjigjet deputetit të parlamentit Europian, Fleckenstein!

Te dashur miq, deputeti i Parlamentit Europian dhe reporteri per Shqiperine, Knut Fleckenstein ne nje konference shtypi sipas mediave nder te tjera ka deklaruar sa vijon: “Kam shumë respekt për Berishën, ndoshta më shumë sesa mendoni ju dhe këtë e kam me të vërtetë. Por ama do të doja që t’i kërkoja të mos fliste […]

Continue Reading