Zbardhet sherri e fyerjet mes deputetëve të PS e LSI/ Ja sms mes tyre.

Deputeti i PS-së, Vladimir Kosta dhe ai I LSI-së Përparim Spahiu janë fyer me njëri-tjetrin me SMS. Ja statusi i Kostës ne facebook: Të nderuar miq socialistë! Në emisionin e së enjtes, “Të PaEkspozuarit” unë dhashë opinion tim lidhur me bashkëjetesën PS-LSI. Pas disa reagimeve që pati për qëndrimin tim ndaj aleancës me LSI, e […]

Continue Reading

Deputeti i LSI-së sulmon Ramën. Ne duam zhvillim dhe jo hashash

 Deputeti i Dibrës Përparim Spahiu ka qënë i ashpër  ne  akuzat dhe deklaratat e tij politike  që ka bërë  në lidhje me zgjedhjet që po vijnë “Nuk kemi ndërmend të japim zgjedhjet me konçesion” nënvizoi ai. “Sepse zgjedhjet janë një pronë e patjetërsueshme e shqiptarëve dhe vota nuk ka çmim!” tha më tej ai, në […]

Continue Reading

Nga Përparim Peposhi: PD është forcë e madhe e nuk mund të rrijë me një çadër.

Mendoj se kjo eshte nje proteste ashtu sic shprehet dhe kryetari Basha, pa kthim. Por kjo proteste mendoj se duhet te radikalizohet cdo dite e me shume. Duhet ta mbushim bulevardin me sa me shume cadra. PD eshte force e madhe e nuk mund te rri me nje cader. Tu behet thirrje te gjitheve atyre […]

Continue Reading

Nga Aleksander Thoma Rrapi: Ishim te aposionuar pas muzikes se tij.

Ishim te aposionuar pas muzikes se tij. Ishte shume modern ne pjeset qe interpretonte me kitare. Cdo mbremje e shkollave te mesme e kishte ”dobesi” kitaristin e lagjes sime. Ai, ishte dhe nje piktor i shkelqyer. Punonte nen drejtimin e z Shyqo Spahiu dhe te kolegeve Agron Ceno, Seladin Asllani dhe Lavdosh Bojaxhiu ne repartin […]

Continue Reading

Nga Përparim Peposhi: Bijtë e etërve duhet të rrëzohen me çdo çmim.

Pse duhet te protestojme? – Morali dhe etika jane ato qe mbrojne jo vetem individin por edhe kombin. Pse harrojme, pse duhet te heshtim?! Gjendja ekonomike eshte renduar, siguria eshte perkeqesuar, grabitjet ne rrugen e hajduteve jane shtuar, droga e kultivuar ne te gjithe vendin po behet nje problem teper shqetesues per vendin dhe fqinjet. […]

Continue Reading