Grupi parlamentar i Partisë Socialiste ka votuar sot përjashtimin e deputetit të Kurbinit, Gjetan Gjetani.

Grupi parlamentar i Partisë Socialiste ka votuar sot përjashtimin e deputetit të Kurbinit, Gjetan Gjetani. Vetëm tre ditë më parë kryeministri Edi Rama, njëherësh kreu i socialistëve, kërkoi nga Asambleja e PS-së përjashtimin e Gjetanit nga grupi, pasi kishte abuzuar me detyrën duke shantazhuar Policinë e Shtetit. Gjetan Gjetani përmes një statusi në “Facebook” kritikoi […]

Vazhdo të lexosh

Berisha: Ministri i fundit i diktaturës, mision për të shkatërruar Kuvendin

Sali Berisha e ka akuzuar kryetarin e Kuvendit Granmoz Ruçi se po shkatërron parlamentin, pas vendimit të këtij të fundit për të përjashtuar nga seanca deputetin demokrat Flamur Noka dhe shtyrjen e seancës së Kuvendit për pasdite në orën 17:00. Berisha tha jashtë seancës se “misioni i fundit i ish-ministrit të diktaturës hoxhiste ishte shkatërrimi […]

Vazhdo të lexosh