Prokuroria i përgjigjet Ramës: E dinim që në fillim se do na sulmonit për Tahirin

Prokuroria e Krimeve të Rënda i është përgjigjur deklaratave të ditës së sotme të bëra nga kryeministri Edi Rama i cili e sulmoi institucionin e akuzës se nuk ka prova për Saimir Tahirin, por donin ta arrestonin dhe më pas të gjenin provat. Deklarata e plotë e Prokurorisë së Krimeve të Rënda: Prokuroria për Krime […]

Continue Reading

Basha i përgjigjet Metës e Ramës: Zgjidhni punët me socialistët. Ka kush flet me PPE

Luzlim Basha i ka dhënë një përgjigje të shpejtë kreut të LSI-së dhe Kuvendit, Ilir Meta në lidhje me ofertën e bërë për dialog pa kushte. Meta tha për gazetarët se “Basha është në krizë mosbesimi”. Pikërisht për këtë Basha u shpreh se “në krizë mosbesimi është qeveria”. Me PPE ka kush flet, ju zgjidhi […]

Continue Reading

Saimir Tahiri sulmon Luan Ramën. Eshtë një zëdhënës i LSI

Saimir Tahiri ka vendosur ti përgjigjet LSI-së për akuzat e bëra nga sekretari i Përgjithshëm, Luan Rama në lidhje me raportin e DASH për drogat. Që në fillim të shkrimit të tij në Facebook, Tahiri shprehet se LSI e ka lexuar gabimisht raportin, ndërsa falënderon vetëm Spartak Brahon. E më pas ai bën edhe ironi […]

Continue Reading

“Pianeta Italia News’ i përgjigjet Ramës dhe mediave të tij.

Me një artikull të shkurtër, media italiane është shprehur se dokumentet dhe faktet nuk mund të kundërshtohen, ndërsa sipas tyre, dikush duhet të mbajë përgjegjësi për zhdukjen e 1300 kontenierëve me plehra dhe lëndë kimike. Ky reagim erdhi menjehere pas letres se Rames derguar kesaj gazete nga ambasadorja jone ne Itali . Ja si e nis […]

Continue Reading

Edhe Fleckenstein njeriu i besuar i Soros

Paraditen e së mërkurës, raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Evropian, Knut  Fleckenstein gjatë një prononcimi të pazakontë në Tiranë, i cilësoi si përralla akuzat e bëra nga ish-kryeministri Berisha për rolin dhe ndikimin e rrjetit Soros. Deklarata e zotit  Fleckenstein ishte eksplicite. Ai u shpreh: Më lejoni të tregohem edhe më i drejtpërdrejtë në lidhje […]

Continue Reading

Berisha i përgjigjet deputetit të parlamentit Europian, Fleckenstein!

Te dashur miq, deputeti i Parlamentit Europian dhe reporteri per Shqiperine, Knut Fleckenstein ne nje konference shtypi sipas mediave nder te tjera ka deklaruar sa vijon: “Kam shumë respekt për Berishën, ndoshta më shumë sesa mendoni ju dhe këtë e kam me të vërtetë. Por ama do të doja që t’i kërkoja të mos fliste […]

Continue Reading