E tmerrshme në Durrës/ 8-vjecarja përdhunohet në ambjentet e shkollës

Në ngjarje e rëndë është shënuar në zonën e Arapajt në Durrës. Një vajzë vetëm 8 vjeçe është përdhunuar në grup nga 5 djem, të moshes 15-17 vjec. Ngjarja mësohet se ka ndodhur rreth tre javë më parë në shkollën “Myslim Hida”, po është mbajtur e fshehtë nga policia e Durrësit. Gazetarja Klodiana Haxhiaj tha për […]

Continue Reading

Zbardhet dosja e plotë/ Si e fshehu policia ngjarjen e përdhunimit në Kavajë

Zbardhet e gjithë ngjarja e rëndë e ndodhur në Kavajë, ku 8 adoleshentë kanë përdhunuar për disa muaj një nxënëse vetëm 13 vjeçe. SYRI.net ka mundur të sigurojë dosjen e plotë të prokurorisë, e cila e ka dërguar në Gjykatën e Durrësit për masat e sigurisë. Aty tregohen me detaje se çfarë ka ndodhur që […]

Continue Reading

Sherr në Komision e ligjeve. Opozita përplaset me Lleshajn për fshehjen e përdhunimit me të miturën në Kavajë. VIDEO

Një përplasje e fortë ka ndodhur para pak minutash në Komisionin e Edukimit ndërmjet deputetëve të opozitës dhe ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj lidhur me skandalin e fshehjes nga Policia të abuzimit me të miturën në Kavajë. Kryetarja e Komisionit, Albana Vokshi, ka deklaruar se për këtë çështje, Lleshaj do të thirret në një seancë […]

Continue Reading

Një popull i përdhunuar mëndërisht…vazhdon prodhon përdhunues mendorë dhe seksualë.

Nga Suela Hodo. Reagim …dhe opinioni reagon ndaj perdhunimit.Reagoj une,reagon ti…tjetri e tjetri.Reagojme te gjithe kunder nje perdhunimi ndaj te miturave…Reagojme ne,perdhunues dhe te perdhunuar.Te gjithe ne,qe jemi perdhunuar menderisht dhe seksualish me te pakten disa here ne jete.Burri perdhunon gruan…vjen i dehur dhe pasi e ka dhunuar fizikisht,e perdhunon seksualish…por ska faj,ai e quan […]

Continue Reading

Përdhunimii i 13 vjeçares, Spiropali: Raste të tilla ka kudo, biles bëhen dhe filma.

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali ka dalë sot në një deklaratë për shifrat e basteve të mbyllura dhe fitimet që i kanë sjellë shqiptarëve mbyllja e pikave të tyre por ndërkaq ka komentuar edhe përdhunimin e 13- vjeçares në Kavajë. Spiropali ka dënuar aktin ashtu sikurse edhe përdorimin sipas saj që […]

Continue Reading

Çollaku/ Ka dokumente për përdhunimin e vajzës nga djali i deputetit

Basir Çollaku tha sonte në emisionin “Opinion” se ka dokumente të dëshmisë së vajzës në polici. Sipas tij, bëhet fjalë për një vajzë 25 vjeçe që ka denoncuar se është përdhunuar nga Rexhe Rraja (djali i deputetit). Ajo, mbrëmjen e sotme në një intervistë në Report TV e ka mohuar ngjarjen, por gazetari këmbëngul se […]

Continue Reading

E fundit/ Hetonte djalin e deputetit të PS, i hiqet dosja oficerit të policisë gjyqsore

Ish kryeministri Berisha i cili denoncoi i pari skandalin e përdhunimit të një vajze nga djali i deputetit socialist në Krujë ka denuncur serish një skandal tjeter. “Ndëshkohet nga Xhafa i Droges, Emiljano Nuhu, oficeri që hetoi skandalin e djalit te deputetit”, shkruan Berisha duke publikuar një mesazh ku shpjegohet se oficeri është transferuar në […]

Continue Reading

Lirohet një tjetër i dënuar, i akuzuar për vrasje dhe përdhunime. Sërish e njëjta Gjyqtare

Prokuroria për Krimet e Rënda i kishte kërkuar gjykatës dënimin e të pandehurit Ilir Paja me 25 vjet burg dhe 3 milionë lekë gjobë, por përshkak të zbatimit të gjykimit të shkurtuar në Gjykatën për Krimet e Rënda e uljes që përftohet prej tij, përfundimisht prokuroria kërkoi deklarimin fajtor të të pandehurit dhe dënimin e tij me 16 […]

Continue Reading

Në kërkim i riu nga Lezha/ Tentojë të përdhunojë adoleshenten nga Kamza

Një 29-vjeçar është në kërkim pasi akuzohet se ka përdhunuar një vajzë 22-vjeçare në Kamzë. Ka qenë kjo e fundit që ka bërë denoncimin në komisariatin numër 2 të policisë, në kryeqytet. Siç bëjnë me dije burime nga policia, vajza ka thënë se, 29-vjeçari Xh.G., ka tentuar të kryejë marrëdhënie seksuale me të në Kamzë. […]

Continue Reading

Elvis Roshi akuzon Ramën se ka shkelur Kushtetutën

Gjykata Kushtetuese ka hedhur poshtë kërkesën e kryetarit të Bashkisë së Kavajës, Elvis Roshi, i cili pretendon se vendimi i Edi Ramës për shkarkimin e tij është anti kushtetues. Gjykatësit i dhanë prioritet argumentave të përfaqësuesve ligjorë të qeverisë që mbrojtën idenë e shkarkimit. Kështu Roshi e ka gjetur veten “të braktisur” nga qeveria e partisë […]

Continue Reading