Pedagogu i UBT-Kamzë i shkruan Abi Malltezit: Ky është Turp! Më vjen ndot që i kam votuar.

I nderuar Profesor, Jam nje koleg pedagog i UBT qe kam votuar thuajse gjithnje per PS. Kjo qe po ndodh keto ditet e fundit ne UBT eshte e turpshme! Te marten nje grup i madh pedagogesh vajtem ne Kryeministri per takim me Kryeministrin te ftuar nga vete ai. Per fat te keq ishte nje kurth […]

Continue Reading

KAPET ME STUDENTEN NË MOTEL, PEDAGOGU: DUAN TË MË ELIMINOJNË!

Një pedagog i Ekonomisë në universitetin e Pejës  është pezulluar nga detyra pasi është vërtetuar se ka shkuar me një studente në motel. Vendimin për pezullimin e I.K. e ka marrë Komisioni i Etikës në Universitetin e Pejës. Në tetor të vitit 2018, pedagogu pranoi se kishte shkuar me studenten e tij në motel “vetëm […]

Continue Reading

Asnjë rezultat takimi me ministren, pedagogët: Presim përgjigje deri në mesnatë

Ka përfunduar takimi midis një delegacioni pedagogësh dhe Ministres së Arsimit, Besa Shahini, i zhvilluar pak minuta më parë në zyrën e kësaj të fundit. Mark Marku, pedagog në Fakultetin Filologjik në Tiranë, tha për mediat, pas daljes nga takimi, se nuk pati asgjë konstruktive nga ky takim. Marku tha se nuk kishin shkuar për […]

Continue Reading

Rama kërcënon pedagogët: Mos më detyroni të bashkohem me studentët kundër jush!

Edi Rama u tregua i ashpër sot me pedagogët duke i bërë përgjegjës për plagjiaturat në doktoraturat dhe punimet shkencore. Gjatë diskutimit për Paktin e Universitetit, ai merr fjalën dhe i drejtohet një pedagogeje që kërkoi informacion nga ministrja Shahini se cfarë parashikon dokumenti i ri për vetingun e doktoraturave. Rama tha se pedagogët duhet […]

Continue Reading

Nga Arenca Trashani: Të heshtësh ndaj një padrejtësie është zullum.

Ai ishte pedagog dhe jepte mësim në fakultetin e juridikut, studimet master. Atë ditë hyri me nxitim në sallën e leksioneve. Ishte ora e fundit dhe pas një muaji të gjithë studentët e tij do të diplomoheshin dhe do ushtronin profesionin e avokatit. Dukej gjithë nerva kur hyri në sallë. Pa asnjë arsye logjike ia […]

Continue Reading