GJIKNURI: E VËRTETA MBI PËRGJIMET E PUBLIKUARA NGA BILD DHE ‘ÇUNAT PROBLEMATIKË’

Gjatë një interviste për televizionin “6 Plus 1 Vlora”, Drejtuesi Politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Vlorës Damian Gjiknuri është pyetur edhe në lidhje me përgjimet e publikuara gjatë ditëve të fundit në media me objekt zgjedhjet e pjesshme lokale të Dibrës, mbajtur në 11 Shtator 2016. Gjiknuri ka dhënë detaje për secilin prej […]

Vazhdo të lexosh

PDIU zyrtarisht në koalicion me PD. VIDEO

Partia për Drejtësi Integrim dhe Unitet të dielën ka braktisur zyrtarisht koalicionin e majtë. Kreu i PD-së Lulzim Basha ka zhvilluar një takim 1 orësh me kreun e PDIU-së, Shpëtim Idrizi. Në këtë takim, i pranishëm ka qenë edhe ish-Presidenti i Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, Riccardo Migliori. Pas takimit, dy kryetarët janë shprehur se kanë […]

Vazhdo të lexosh

Shoqata Patriotike Çamëria/ Urojmë të jetë viti i Skënderbeut dhe jo i Hamzait!

Shoqata Patriotike Çamëria ka reaguar ashpër për negociatat që po zhvillohen mes Shqipërisë dhe Greqisë. Në një deklaratë për mediat, përfaqësuesit e komunitetit çam i kërkojnë kryeministri Edi Rama dhe ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati që të zbardhin detajet e paktit të ri mes Tiranës dhe Athinës. “Kërkojmë publikisht nga Kryeministri dhe Ministria Jashtme të […]

Vazhdo të lexosh

Shpërthen Idrizi/ Rama e preu në besë PDIU

-Shpëtim Idrizi, ka lëshuar akuza të forta  ndaj kreut të qeverisë dhe tregon pazaret që u bënë për të nxjerrë jashtë Parlamentit PDIU: Enver Hoxha i harroi çamët, ju i tradhtuat. Shpëtim Idrizi, kryetari i PDIU ka shpërthyer dje kundër ish-aleatit dhe kryeministrit Edi Rama. Në përvjetorin e shoqatës “Çamëria”, ai ka folur hapur për […]

Vazhdo të lexosh

Shpëtim Idrizi: Kush sulmon PDIU, nuk e ka më partinë, por do të asgjësojë çështjen çame!

Shpëtim Idrizi: Kush sulmon PDIU, nuk e ka me partinë, por do të asgjësojë çështjen çame! Intervistë ekskluzive për Newsetika.al   Newsetika.al pyetje: z. Idrizi a ndiheni Parti tezge, shushunjë apo tepsie?   Shpëtim Idrizi : Pyetje etike dhe korrekte, sepse për herë të parë na pyesin si ndihemi, jo çfarë komenti kemi për çfarë […]

Vazhdo të lexosh

Plas arma mes anëtarëve të PDIU e LSI në Elbasan, të përfshirë të afërm të kryebashkiakut

Sipas denoncimit të Berishës, anëtarë të LSI kanë mbetur të plagosur dhe ndodhen në spital. Personat e përfshirë në këtë ngjarje janë dhëndri i kryebashkiakut të Elbasanit dhe miku i tij, sipas denoncimit të bërë nga ish-Kryeministri. Berisha akuzon policinë gjithashtu se e ka mbajtur të fshehtë këtë ngjarje dhe nuk ka dhënë asnjë informacion. […]

Vazhdo të lexosh

Rama sms socialistëve/ Hoqëm lakun e LSI dhe PDIU, demokratët s’kanë më kohë/ Ja sms

Pasditen e së enjtes, një drejtues i rëndësishëm i strukturave të Partisë Socialiste, u ka dërguar një SMS-Tip, të gjithë koordinatorëve të kësaj partie në rrethe. SMS-ja e siguruar nga Hashtag.al, është dërguar tek numrat telefonikë të koordinatorëve në rrethe vetëm disa minuta pasi u bë publike marrëveshja PS-PD. Teksti i mesazhit është i shkurtër, por i […]

Vazhdo të lexosh

Nga ka ‘humbur’, Aida Shtino?

Vite të tëra i është përkushtuar emisionit të saj investigativ “Njerëz të Humbur”, një emision që ka bërë shumë zemra bashkë, pas vitesh e vitesh të humbura. Por, pavarësisht sukseseve, Aida Shtino është larguar prej gati dy vjetësh nga ekrani. Një vit më parë, marrëveshja e saj për të risjellë “Njerëz të Humbur” në “Ora […]

Vazhdo të lexosh