PD dhe LSI braktisin Konferencën e Kryetarëve

Dy partitë opozitare, PD-ja dhe LSI-ja braktisën sot punimet e Konferencës së Kryetarëve në Kuvend, të  mbledhur për prezantimin e Projektbuxhetit të vitit 2018. Deputeti, Edmon Spaho tha : PD-ja nuk pranon të bëhet pjesë e fasadës e kësaj qeveri të lidhur me krimin. “Qeveria ka rënë, është e lidhur me drogën.” Kurse deputeti Genc […]

Vazhdo të lexosh

Front Kombëtar opozitar, LSI-PD

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka hedhur e para, që pas zgjedhjeve të 25 qershorit, idenë e bashkimit të opozitës. Në komunikimet e saj, në media dhe forumet e LSI-së, ka theksuar idenë se bashkëpunimi me gjithë faktorët politikë dhe shoqërinë civile për të krijuar frymën e reagimit nga keqqeverisjes, është detyrë […]

Vazhdo të lexosh