Nis hetimi për pasurinë e familjes Xhafa

Ka nisur hetimi pasuror për Agron-Geron Xhafajn. Këtë e ka bërë të ditur Prokuroria e Krimeve të Rënda. Me një njoftim thuhet se ‘ka filluar dhe kryerja e verifikimeve pasurore për shtetasin Geron Xhafaj, i ditëlindjes 08.06.1975, me kombësi dhe shtetësi shqiptare, lindur dhe banues në Vlorë’. Njoftimi i plotë i Prokurorisë së Krimeve të […]

Vazhdo të lexosh

Prokuroria e Krimeve te Rënda kërkon në gjykatë sekuestrimin e pasurive të deputetit të Partisë Socialiste, Alfred Peza.

Anëtari i parlamentit nga radhët e mazhorancës po hetohet për fshehje pasurie dhe pastrim parash Ndonëse në sekret të plotë, prokuroria ka avancuar në hetimet ndaj deputetit të Partisë Socialiste Alfred Peza. Burime të besuara për News24 konfirmojnë faktin se në gjykatën për Krime të Rënda është paraqitur nga prokuroria një kërkesë për sekuestrimin e […]

Vazhdo të lexosh