Zbardhet pasuria e Edi Ramës: Viti 2018 më varfëroi, jam i zhytur në borxhe!

Pikërisht ai që akuzohet nga opozita, shumica e shqiptarëve dhe institucionet ndërkombëtare të monitorimit, si njeriu që prej 6 vitesh drejton një nga qeveritë më të korruptuara jo vetëm në Europë, rezulton se është “i mbytur” në borxhe dhe çdo vit e më shumë po “varfërohet”. Kështu sipas deklarimit të pasurisë që ai ka bërë […]

Vazhdo të lexosh

Shkarkohet gjyqtari i Gjykatës së Tiranës…

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur ditën e sotme shkarkimin e gjyqtarit të Gjykatës së Tiranës, Artan Lazaj. Sipas KPK-së, gjyqtari Lazaj nuk e justifikon pasurinë e tij. Në momentin e vendimit gjyqtarit Artan Lazaj ishte i pranishëm në sallë. Trupa gjykuese që ka vlerësuar se gjyqtari i Gjykatës së Tiranës Artan Lazaj nuk […]

Vazhdo të lexosh

Rama deputetit Hyseni: Dil sqaro pasurinë

Mbledhja e Grupit Parlamentar Partisë Socialiste ka pasur sot në qendër të vëmendjes deputetin e PS në Vlorë, Alket Hyseni. Deputeti socialist akuzohet nga një qytetare në Dhërmi se i ka përvetësuar 11 mijë metra katrorë tokë me anë të falsifikimit të dokumenteve. Ndërkohë Partia Demokratike thotë se Hyseni është përfshirë në një skemë për […]

Vazhdo të lexosh

Njihuni me pasurinë e gruas së katërt të Ramës e cila është divorcuar tre herë

Nga informacionet e sotme të medias rezulton se Linda Rama, në bashkëpronësi, ka pasur 5 shtëpi (secila mbi 100 metra katrorë), 4 sipërfaqe toke dhe 3 garazhe. Sipërfaqja e 5 shtëpive të banimit rezulton 610,62 metra katrorë. Nëse do ti referoheshim cmimeve të banesave, vlera e tyre do të ishte rreth 1,2-1,3 milion euro. Sipërfaqja […]

Vazhdo të lexosh