Z Nishani, mos e dekretoni hetuesin e diktatorit dhe familjen e bandave të drogës.

Eshte nje rast i arte per Presidentin e Republikes per te mos e dekretuar si Minister ish hetuesin e diktatorit enver hoxha. Eshte ne doren dhe nderin e tij qe te ruaj te paster emrin e institucionit te tij duke mos e njollosur me dekretime te personave qe kane vene firmen e tyre mbi internime, […]

Continue Reading

Rama nuk lëshon Prengën. KQZ e nxjerr të pastër.

Përmes një konference për mediat zëdhënësja e KQZ-së, Drilona Hoxhaj, bëri me dije se 19 deputetë të parlamentit të Shqipërisë, kanë shënime dhe deklarime në vërtetimet e gjendjes gjyqësore, ndërsa pjesa tjetër janë të pastër. Ndërkohë sipas KQZ-së, edhe 11 kryebashkiakë nga 61, kanë probleme me ligjin. Deklarata e plotë e zëdhënëses së KQZ-së: Komisioni […]

Continue Reading