Basha takim me demokratët në Paskuqan dhe Peqin

Kreu në detyrë i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar ditën e sotme takime me demokratët e Peqinit dhe Paskuqanit, në prag të zgjedhjeve brenda partisë. Gjatë fjalës së tij, Basha ka kërkuar mbështetje nga demokratët që nga zgjedhjet e ditës së diel, të bashkohen dhe të dalin të fituar. Ai është shprehur se qëllimi […]

Vazhdo të lexosh

Basha nga Paskuqani: Do të shfuqizojmë ligjin e pronave, kompensimi sipas tregut!

Lulzim Basha, është duke zhvilluar paraditen e sotme takime derë më derë  me banorë të Paskuqanit, duke dëgjuar dhe diskutuar për problematikat e jetës së tyre të përditshme. Një nga qytetarët u ankua se ka problem me pronat, për të cilat edhe pse janë të njohura, nuk marrin dot lekët e kompensimit. “Jam pensionist edhe […]

Vazhdo të lexosh

E fundit/ Qytetarët e Paskuqanit bllokojnë rrugën kryesore. VIDEO

Qytetarë të Paskuqanit, kanë bllokuar pak minuta më parë, rrugën që lidh me Kamzën. Ata i janë bashkuar protestës së opozitës së bashkuar, ne shenjë proteste, sipas tyre për situatën e mjerë ekonomike në të cilën ndodhet Paskuqani dhe i gjithë vendi. Qytetarët kanë lëshuar thirrje kundër qeverisë, dhe i kanë kërkuar kryeministrit Rama që […]

Vazhdo të lexosh