Masa të rrepta për derbin e kryeqytetit

Tirana-Partizani është supersfida e kësaj jave në Kategorinë Superiore. Një ndeshje që do të ketë interesim maksimal nga tifozët dhe pritet të shiten të gjitha biletat. Kompania që merret me sigurinë në stadium pak minuta më parë ka bërë të ditur të gjitha detajet dhe sendet që nuk lejohen në stadium. Sipas njoftimit, gjatë derbit […]

Continue Reading

Skënderbeun e vramë NE Shqiptarët…ndërsa “varrimin” ja bënë ”Turqit” e UEFA-s.

Nga Adriatik Riza Dosti. Shokues dhe diskriminues…poshterues dhe i pa drejte ka qene vendimi i sotem i CAS i cili la ne fuqi denimin extrem prej 10 vjetesh mospjesmarrje ne kompeticionet europiane dhe gjoben e rende prej 1 milion euro per klubin me te mire te futbollit shqiptar te dekades se fundit Skenderbeun e Korces… […]

Continue Reading

Incidenti me fotografin, reagon Flamurtari

Incidenti i fundjavës, kur disa tifozë të Partizanit sulmuan fotografin e Flamurtarit pas golit të barazimit momental të Ribajt. FSHF dhe Partizani ditën e djeshme dënuan dhunën, ndërkohë që sot ka reaguar dhe klubi i Flamurtarit. “Flamurtari Football Club ka qëndruar në heshtje deri tani, duke pritur dhe shpresuar që të jenë organet përkatëse në […]

Continue Reading

Një video e rrallë- Derbi Partizani vs 17 Nëndori, 30 gusht 1987

Nje video e rralle, kronike e golave te derbit Partizani vs 17 Nendori 1-3 e 30 gushtit 1987. Ndeshja hapese e kampionatit te sezonit 1987-1988. Golin per Partizanin e ka shenuar per koincidence Skender Gega, trajner aktual i Partizanit. Porteri Perlat Musta, ka pritur nje penallti ne ate takim. Nje takim premiere i sezonit, kampionat […]

Continue Reading

Nga Dritan Laçi/ Skënderbeu apo “Hamzai” pa kalë i futbollit shqiptar

Ditët e fundit në opinionin sportiv është rikthyer edhe njëherë në vëmendje çështja e titullit kampion të mbetur pezull për sezonin 2015-2016 të fituar nga Skënderbeu i Korçës e më pas i evokuar gati 6 muaj më parë nga Federata Shqiptare e Futbollit. Titull, që bazuar në vendimin e Komisionit të Disiplinës në FSHF, sipas […]

Continue Reading

Zbardhen dënimet e Komisionit të Disiplinës të FSHF-së/ Ja cilat janë

Hedhjet e sendeve në fushën e lojës në javën e fundit të Kategorisë Superiore i kanë kushtuar disa prej skuadrave, ku Partizani, Kukësi, e Skënderbeu janë dënuar me nga 1 milionë lekë të vjetra për sjelljet e tifozëve të tyre. Vendimet 1.KF “Laci”, për hedhje të mjeteve ndezëse dhe sende të tjera në fushën e […]

Continue Reading

Nga Kastriot Myftaraj/ Enea Jorgji është Edi Rama

Asgjë e ngjashme me penalltinë e mohuar ndaj Latifit në ndeshjen “Kukësi”- “Skënderbeu” nuk është bërë në favor të “Skënderbeut”, aq më tepër në ndeshje vendimtare, në kohën që rivalët e “Skënderbeut” ankoheshin se klubi korçar kishte mbështetje qeveritare. Nëse “Skënderbeu” ka pasur mbështetje politike para vitit 2013, asnjëherë nuk ka ndodhur që Presidenti i […]

Continue Reading

Tifozët Vlonjatë thyejnë karriget dhe qëllohen me gurë. FOTO+Video

Gjatë ndeshjes mes Flamurtarit dhe Partizanit ka pas incidente. Tifozeritë e të dy ekipeve,  janë përplasur me njëra-tjetrën duke dhuruar sërish skena që s’kanë lidhje me futbollin. Tifozët e Partizanit dhe Flamurtarit janë goditur me gure dhe sende të tjera. Tifozët e Partizanit kanë thyer gjithashtu karriget dhe i kanë hedhur në pistë. U desh […]

Continue Reading

Mesazhi në telefonin e Vilës së Partizanit: Safet, mos më vër në siklet!

Emisioni “Procesi Sportiv” ka zbuluar një tjetër fakt nga video-skandali që është publikuar disa ditë më parë nga “Fiks Fare” ku një menaxher futbollistësh i quajtur Drini Çaushi telefonoi Emiljano Vilën e Partizanit duke i kërkuar të tolerojë në ndeshjen me Kukësin e mbyllur 1-1. Në një material të përgatitur nga ky emision është zbuluar […]

Continue Reading

Tifozët e Partizanit degjenerojnë Safet Gjicin/ Ja banderola në stadium

Skuadra e Kukësit është në vendin e parë të Superligës dhe pretendentja kryesore për titullin kampion. Të premten e kaluar, skuadra verilindore u përball me Partizanin e vendit të dytë, një ndeshje e përfunduar 1 me 1. Por më shumë se kjo ndeshje vëmendjen e tërhoqi një parrullë e tifozëve të Partizanit drejtuar presidentit të […]

Continue Reading

Sot luhet finalja Partizani-Kukësi. Kukësit i mjafton edhe barazimi

Në orën 19:00, në stadiumin “Selman Stërmasi” luhet Partizani-Kukësi, kryendeshja e kampionatit shqiptar. Partizani mendon vetëm për fitore, kurse Kukësi edhe barazimin e sheh si sukses të madh. Partizani ka fituar 7 nga 8 ndeshjet e fundit, ka luajtur mirë dhe ka shënuar me lehtësi në shumë ndeshje. Natyrisht, nuk është i pandalshëm, sepse fundja […]

Continue Reading

Sot derbi Kryeqytetas/ Tirana premio të majme për fitoren kundër Partizanit

Sot në orën 19:00 në “Selman Stërmasi” Tirana do të presë skuadrën e Partizanit në ndeshjen e vlefshme për javën e 31 në Superligën shqiptare. Megjithëse diferencat janë të mëdha në pikë, ky derbi pritet të jetë sërish i zjarrtë për faktin që Partizani pretendon titullin kampion. Në të tilla ndeshje nuk ka nevojë për […]

Continue Reading

Partizani-Skënderbeu përballja kryesore

Partizani që kryeson renditjen sëbashku me Kukësin do të presë në “Selman Stërmasi” kampionët e Skënderbeut. Një duel mes rivalësh që mund të përcaktojë jo pak në luftën për titull. Të kuqtë vijnë në këtë takim me vetëm një dyshim që ka të bëjë me gjëndjen fizike të Mazrekajt, megjithatë pritet që anësori të jetë […]

Continue Reading

Abdurrahman Roza Haxhiu dëshmorë i sportit shqiptarë

Abdurrahman Roza Haxhiu ose Roza Haxhiu,siç njihet nga të gjithë, lindi në qytetin e Lushnjës në lagjen “Kongresi i Lushnjës” më 30 shtator 1930.Djali i Bajram Haxhiut,një nga anëtaret e komisionit nismëtar të thirrjes së Kongresit të Lushnjës.Që në fëmijëri Roza, ëndërronte të bëhej futbollist.Një ëndërr që nisi që fëmijë në fushën e blertë të […]

Continue Reading

Shpërthejnë studentët. Bojkotojne mësimet dhe i drejtohen çadrës se protestuesve. Rrethohen nga policia

Dhjetëra të rinjë të gjimnazit “Partizani” dolën në protestë sot në mëngjes kundër reformës në arsim. Por jo vetëm për reformën. Një pjesë e tyre janë të shqetësuar për të drejtën e studimit në universitete, duke parë çfarë ndodhi vitin e kaluar me maturantët. Shumë prej të rinjve mbanin pankarta në duar ku bëhej thirrje […]

Continue Reading