PD braktis komsionet parlamentare.

Partia Demokratike ka marrë një vendim. Deri të mërkurën kur është edhe seanca në kuvend për ish-Ministrin Saimir Tahiri, deputetët e PD-së do të mungojnë në komsionet parlamentare. Burime nga selia blu thanë se ky është hapi i parë ndaj vendimit të marrë nga mazhoranca për të mbrojtur ish-ministrin Saimir Tahiri. Me nisjen e punës […]

Vazhdo të lexosh

Senatorët Amerikanë: Soros dhe Ambasada e SHBA bënë Reformën në Drejtësi për Ramën. Letra

Gjashtë senatorë amerikanë kanë vendosur që bëjnë një letër për sekretarin e shtetit në SHBA, Rex Tillerson, duke i kërkuar që të hetojnë aktivitetin e manjanit Xhorxh Soros dhe aktivitetet e tij. Sipas senatorëve, paratë e popullit amerikan janë përdorur nga Sorosi për të rrëzuar qeveri dhe për të ngritur në pushtet njerëzit e tij. […]

Vazhdo të lexosh

Priten video të tjera. Politikanë shqiptarë të përfshirë në skandale seksuale

Këtë e deklaroi analisti shqiptar Lorenc Vangjeli, njëheresh Keshilltari i Kreut te Kuvendit, mbrëmë në emisionin ‘Opinion’ të gazetarit Blendi Fevziu. Agjencia e lajmeve INA raporton se gjatë fushatës zgjedhore do të publikohen video dhe materiale të cilat do të kompromentojnë rëndë politikanët shqiptarë të përfshirë në skandale korruptive, abuzive e seksuale. Lorenc Vangjeli ka […]

Vazhdo të lexosh