“Sonte”-Poezi

Sokrat Turtulli Sonte dua të fle me eren tende,Me parfumin tend nën lekuren time.Sonte, Hëna, yjet le të flenë mbi kodra,E të më lenë të vetëm në kujtime. Sonte nates do puth çastet tona,Sonte çastet paskan tjeter ngjyrim.Sonte nuk dua dita të agoj mengjesit,Sonte nuk dua jo, parfumi im. Sonte do fle me ty dhe […]

Vazhdo të lexosh