Njihuni me pasurinë e “e të papunit” Erion Veliaj

Që prej vitit 2015, Erion Veliaj është në drejtimin e Tiranës si kryebashkiak i saj. Veliaj është prej vitit 2013 subjekt i deklarimit të pasurisë së tij. Në këtë kohë Veliaj u zgjodh deputet dhe më pas ministër i Çështjeve Sociale dhe Rinisë. Në deklarimin e tij të parë, Veliaj ka treguar se zotëronte një […]

Continue Reading

Kapen me 4 milion euro kokainë dhe 233 mijë euro në xhep dy vëllezër

Sipas nje njoftimit zyrtar, bëhet fjalë për dy vëllezër, të papunë, të cilët janë marrë me transportin e lëndëve narkotike të blera në Holandë. Dy vëllezërit përdornin një makinë e cila kishte ngjallur dyshime gjatë kontrolleve rutinë të Guardia di Finanza në zonë, për zbulimin e trafiqeve ilegale. Hetimet e vazhdueshme zbuluan një ndërtesë në […]

Continue Reading

Nga Beneta Lika Shena: Do qëndrojmë këtu deri sa bijtë e etërve ta kuptojnë se ne nuk bëjmë shaka

Eshte dita e peste qe jemi sot ketu, ne cadren e lirise sic me te drejte e kemi pagezuar se bashku, te vendosur cdo dite e me shume ne mbrojtje te te drejtes me themelore ne nje vend demokratik : Vota e lire e nje populli sovran ! Eshte kjo arsye themelore nga e cila […]

Continue Reading