Ja formacioni i Shqipërisë kundër Spanjës

Sot në orën 20:45 Spanja do të presë përfaqësuesen e Shqipërisë në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Kupës së Botës “Rusi 2018”. Panucci ka nisur të ndërtojë skuadrën me të cilën do të prezantohet përpara kampionëve të Botës dhe Europës. Mungesat e shqetësojnë por e gëzon fakti që Berisha dhe Hysaj janë rikthyer dhe […]

Vazhdo të lexosh

Panucci/ Kualifikimi në Europian objektivi im!

Christian Panucci është trajner i Kombëtares shqiptare. Strategu italian mesditën e sotme ka firmosur kontratën e bashkëpunimit me FSHF-në ku prej 2.4  vitesh do to të jetë pjesë e kuqezinjve. Gjatë një deklarate për mediat, tekniku italian nuk kurseu elozhet për Kombëtaren shqiptare me të cilën tha se do të tentojë një tjetër kualifikim historik. […]

Vazhdo të lexosh