Budallallëku i Ministrisë së Financave brirë s’ka, po ashtu i portalit “Pamfleti”!

Nga Luan Hamiti. Gazeta angleze “Independent” kishte shkruar për budallallëkun e Ministrisë së Financave të Republikës së Shqipërisë që në raportet e pagesave të Institucioneve shtetërore gjatë viteve 2014-2018 kishte publikuar informacione të klasifikuara “sekret shtetëror” mbi pagesa të kryera nga agjentë të Shërbimit Informativ të Shtetit (SHISH), informacione që shkonin deri në botimin e […]

Vazhdo të lexosh

Klodian Haxhillari, nga lista e zezë e SHISH-DEA për drogën e Beratit, në krye të SHÇB të Burgjeve

Ish-ministri Xhafaj, për ta futur në “kontigjentet e harruara” të hetimit dhe ndjekjes penale e për ta mbajtur brenda rrjetit të “shërbimeve private”, pas pazarit me Ministren e Drejtësisë Etilda Gjonaj dhe “tutorin” Ilir Metaj, e katapultuan në krye të kontrollit të njerëzve të botës së krimit në burgje, ndërkohë që me një gjyq farsë, […]

Vazhdo të lexosh

Zbardhet takimi Rama-Krichbaum. Pse u ndërpre mbledhja, kur Rama bërtiste: Gënjeshtër! Gënjeshtër!

Takimi i Edi Ramës në Bundestag ka shkuar edhe më keq sesa u raportua mbrëmë. Deputetët gjermanë i dhanë fund seancës dëgjimore me kryeministrin e Shqipërisë, pasi ai ka ngritur zërin duke thënë: “Lie! Lie!”, që në shqip përkthehet “Gënjeshtër!” Po çfarë e ka nervozuar deri në këtë pikë Kryeministrin Rama, sa të detyrojë deputetët […]

Vazhdo të lexosh