Fieri i socialistëve buçet nga tritoli i Ramës

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka hehdur në erë në orën 12.00 objektin e pestë me shpërthim të kontrolluar në qytetin e Fierit. Objekti ishte pesë kate i lartë, në trupin e tij u hapën 300 furrnella (vrima) dhe u vendosën 5 kilogramë lëndë plasëse. Prej ditësh IKMT është duke punuar në qytetin e Fierit në kuadër të projektit të […]

Continue Reading

Strasburgu rrëzon Ramën: Të paguajë 13 mln euro për çështjen e pallatit të shkatërruar ne Vlorë.

Gjykata e Strasburgut ka rrëzuar qeverinë e Edi Ramës për çështjen e pallatit të shkatërruar ne Vlorë. Burime kanë bërë të ditur se Strasburgu ka vendosur në mënyrë unanime që qeveria shqiptare ka shkelur të drejtat e njeriut. Gjykata e Strasburgut urdhëron qeverinë shqiptare të dëmshpërblejë familjaret e dëmtuara. Qeveria shqiptare do te paguaje 13 […]

Continue Reading

Berisha: Olsi Rama, vëlla Olsi, një trafikant Olsi që shumë shpejt do t’ia përplasin në fytyrë dokumentat

  Berisha ishte sot ne cadren e protestes duke e quajtur ate edhe parlamentin e lirise. Sipas Berishës ,Edi Rama kur ishte në krye të Bashkisë kishte të drejtë të mbrohej nga Garda, por ai atëherë mbrohej nga bandat të cilat në i arrestuam dhe tani ai i liron nga burgu. E quajmë revolucion, sepse […]

Continue Reading