Basha zotohet: Brenda 6 muajve të parë të qeverisjes rrisim pagën minimale në 300 euro

I pranishën në Kongresin e 7-të të Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Shqipërisë kryedemokrati Lulzim Basha u shpreh se brenda 6 muajve të parë të qeverisjespaga minimale do të shkojë në 300 euro dhe deri në fund të mandatit, paga minimale rritet në400 euro. “Askush prej jush këtu dhe mijëra punëmarrës nuk duhet të […]

Vazhdo të lexosh

Shehu: Koncesionet e qeverisë Rama, anti ligjore

I ftuar në Intervsitën e mbrëmjes në Ora News ai tha se programi do të nxisë sektorët që gjenerojnë punësim për qytetarët. Në lidhje me grabitjet e fundit Shehu tha se Ministri Tahiri duhet të jepte dorëhqjen. ‘Programi synon zhvillimin e sektorëve që gjenerojnë punësim për qytetarët’ kështu e velrëson programin ekonomik të prezantuar nga […]

Vazhdo të lexosh