Eno Bozdo/ Kush ishte aty, kush e ndoqi nga mediat, e ka shumë të qartë se kjo e djeshmja ishte protesta më e madhe që opozita ka organizuar. FOTO

Kush ishte aty, kush e ndoqi nga mediat, e ka shume te qarte se kjo e djeshmja ishte protesta me e madhe qe opozita ka organizuar. Nje lum njerzor, me qindra mijera qytetare, familjare, njerez qe i bashkon vendosmeria kunder krimit, droges, korrupsionit dhe varferise. Saç ishte gjigande, aq ishte dhe qytetare. Prandaj, mos hyjme […]

Vazhdo të lexosh

Shpërthejnë mbështetjet amrikane ndaj Bashës. Ish-këshilltari i Regan: Unë e njoh dhe i besoj vetëm Lulzim Bashës në Shqipëri

Gjatë vizitës në SHBA, kreu i PD-së Lulzim Basha është takuar gjithashtu me kongresmenin e Kalifornisë Dana Rohrabacher, anëtar me peshë i Komitetit të Punëve të Jashtme dhe Kryetar i Nënkomitetit për Europën dhe Euroazinë të Kongresit. Kongresmeni Rohrabacher, i cili u takua me Bashën në Uashington, i tha Breitbart News se ai e çmon […]

Vazhdo të lexosh

Nga Agron Tufa: FESTA E ORGANIZUAR E KRIMIT

(Pushkatimi i poetëve Genc Leka dhe Vilson Blloshmi) Pushkatimi i poetëve Genc Leka dhe Vilson Blloshmi bëhet atëherë kur diktatura ka krijuar gjuhën dhe slang-un e saj, kur ajo është shndërruar në një “ne” të imponuar, kur ajo ka hyrë në pjekurinë e plotë dhe sigurinë e një qenieje 34 vjeçare. Atëherë ajo ka krijuar […]

Vazhdo të lexosh