Strazimiri/ Klan e TCH çensurojnë opozitën. VIDEO

Kështu ka deklaruar  sot Partia Demokratike nëpërmjet deputetit Gent Strazimiri. Strazimiri tha nga selia e PD-së se “televizionet private kombëtare, Klan dhe Top Channel çensuaruan dje Partinë Demokratike në denoncimin e një prej aferave më flagrante korruptive të qeverisë së Edi Ramës- liçensimin e një kompanie fantazën me 100 mijë lekë kapital për të operuar me linjën ajrore Air […]

Vazhdo të lexosh

Balla fton opozitën: Votoni projekt-Rezolutën e Kuvendit për hapjen e negociatave

Partia Socialiste ka depozituar sot  projekt-Rezolutën e Kuvendit të Shqipërisë mbi Rekomandimin e Komisionit Evropian për Hapjen e Negociatave të Anëtarësimit midis Bashkimit Evropian dhe Shqipërisë. Kjo projekt rezolutë u dorëzua nga kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla, i cili fton opozitën që kjo rezolutë të miratohet sa më parë. “Duke shpresuar se […]

Vazhdo të lexosh

Nga Guxim Alimani/ Terror politik mbi opozitën!

-Vetem ku sundojne diktaturat dhe juntat ndodh qe qytetaret te ndiqen,dhunohen e persekutohen per shkak te bindjeve dhe aktivitetit te tyre politik opozitar! Por fatkeqesisht kjo po ndodh ne Shqiperi ne kete fillimshekulli. Dhe pikerisht ne nje vend qe pretendon te behet anetar i BE. Gjate ketyre 4 viteve qeverisje social-komuniste rreth 300.000 qytetare kane […]

Vazhdo të lexosh

Nga Bislim Ahmetaj/ Na e lini të paktën opozitën

Faktin që Partia Demokratike ka dalë prej zgjedhjeve të 25 qershorit e rraskapitur, e dërrmuar dhe gjendet me performancën më të keqe që nga themelimi I saj në Dhjetor të 90-ës nuk e pranojnë vetëm “budallët”, butakët, nihilistët , dashakeqët dhe kategoria e fundit dhe me të rrezikshmit përfituesit. “Budallët” nqs nuk do të përdoreshin […]

Vazhdo të lexosh

Skandal/ 500 mijë euro për të blerë një parti opozitare për zgjedhje

Lulzim Basha, ka zbuluar një skandal të mazhorancës sot gjatë fjalës në çadrën e protestës: 500 mijë euro iu afruan një kryetari partie opozitare për t’u futur në zgjedhje, tha ai. Basha ka mbledhur qytetarët e Kavajës në çadrën e protestës.”Kavaja është shembulli ku krimi sundon një qytet e ku fasada mbulon varfërinë e thellë,” tha Basha në nisje të […]

Vazhdo të lexosh