RAMA TAKIM ME STUDENTËT E MJEKËSISË/ NA SHANI LIVE JO VETËM NË WHATSAPP’

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me studentët në konviktet e mjekësisë i shoqëruar nga kryebashkiaku Erion Veliaj dhe ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu. ‘Ne jemi këtu për tju dhënë mundësinë të na shani edhe live përvecse në Whatsapp’, tha Rama. Lidhur me kërkesat e studentëve, kryeministri Edi Rama u shpreh se  kanë shkuar […]

Vazhdo të lexosh

Ju kush është Ministrja e Ramës që ka vjedhur doktoraturën e saj të mbrojtur në vitin 2013

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu e ka vjedhur doktoraturën e saj të mbrojtur në vitin 2013. Denoncimi është bërë nga  Lëvizja Për Universitetin. Para pak kohësh Taulant Muka denoncoi plagjiaturën e ish-zv/Rektorit të Universitetit të Tiranës, ish-anëtarit të Komisionit për Reformën në Arsimin e Lartë dhe Kërkim Shkencor, e tanimë edhe ish-zv/Ministrit të Arsimit në […]

Vazhdo të lexosh

Top channel i gjithë në administratën e Ramës. Ish-drejtori i televizionit Top Channel është emëruar si drejtor i Përgjithshëm i Qendrës Spitalore.

Ish-drejtori i televizionit Top Channel është emëruar si drejtor i Përgjithshëm i Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza”. Enkel Joti është prezantuar sot nga ministrja e re e Shëndetësisë, Ogerta Manastriliu. Kjo e fundit është shprehur është e bindur në aftësitë menaxhuese të Jotit, i cili ka studiuar ekonomi. Enkel Joti për vite me radhë ka […]

Vazhdo të lexosh