Ndriçim Kulla/ E nxjerr në shitje votën time

Unë Ndriçim Kulla, botues, studiues, ish-pedagog, publicist, në këto zgjedhje kam nxjerrë në shitje votën time. Kushdo nga sekserët e partive që është i interesuar për ta blerë atë mund të paraqitet tek unë, për të blerë votën time sipas çmimit të tregut elektoral. Megjithëse jam plotësisht në dijeni se ligjet kundër shit-blerjes së votës […]

Continue Reading

Kandidatja e PS Ersekë, edhe drejtoreshë shkolle/ Nxjerr nxënësit në fushatë. Foto

Zamira Metko, në kundërshtim të hapur me ligjin për zgjedhjet është duke mbajtur dhe postin e drejtoreshës së gjimnazit të Ersekës, Petro Nini Luarasi’. Ligji për zgjedhjet në Shqipëri, parashikon që në momentin që regjistrohesh si kandidaturë për mandatin e deputetit, kandidati zhvishet nga të gjitha postet e tjera publike. Kandidatja Metko jo vetëm që […]

Continue Reading

Edhe deti i mbushur me drogë/ Për dy ditë gjenden 300 kg në breg

Brenda dy ditëve policia tha se po gjen në det të hapur sasi të mëdha droge. Kështu, në bregdetin e Durrësit janë gjetur 74 pako me kanabis. Droga, e mbështjellë me celefon të tejdukshëm u gjet gjatë ditës së mërkurë në vendin e quajtur “Kepi i Palit”. Sipas policisë, pesha totale e saj është 115 […]

Continue Reading

Ish ministri tjetër i diktaturës i tregon dhëmbët protestës së opozitës.

Kryetari i Grupit të PS, Gramoz Ruçi, ka reaguar sot nga protestës së opozitës dhe bojkotit të Kuvendit prej saj prej mëse një muaji. “Kjo që po ndodh tani është përpjekje për të destabilizuar vendin, – ka deklaruar ai. “Pas një muaji duhet të zgjidhet Presidenti, – tha Ruçi, – por ka nga ata që nuk […]

Continue Reading

Qytetari nxjerr bllof Veliajn për cilësinë e urbanëve

Kreu i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka inspektuar linjën e transportit urban Institut – Ish Uzina e Autotraktorëve, ku është shprehur se nga zgjatja e linjës janë dyfishuar autobusët dhe është rritur cilësia e shërbimit. “Jam shumë i lumtur që sot mbajtëm edhe një premtim tjetër” ka thënë Veliaj. Por a është ky realiteti […]

Continue Reading