Berisha: Ministri i fundit i diktaturës, mision për të shkatërruar Kuvendin

Sali Berisha e ka akuzuar kryetarin e Kuvendit Granmoz Ruçi se po shkatërron parlamentin, pas vendimit të këtij të fundit për të përjashtuar nga seanca deputetin demokrat Flamur Noka dhe shtyrjen e seancës së Kuvendit për pasdite në orën 17:00. Berisha tha jashtë seancës se “misioni i fundit i ish-ministrit të diktaturës hoxhiste ishte shkatërrimi […]

Vazhdo të lexosh

Noka: Prokuroria e Krimeve të Rënda e konfirmoi, trafikimi i drogës me bekim politik

Flamur Noka ka deklaruar pak më parë se, Prokuroria e Krimeve të Rënda ka konfirmuar atë që opozita ka thënë gjithmonë, që trafikimi idrogës është bërë me bekim politik. “Këtë e kanë konfirmuar pikë për pikë sipas një medieje investigative. Prokuroria e Krimeve të Rënda ka konfirmuar që mbjellja dhe trafikimi i drogës është bërë […]

Vazhdo të lexosh

Shkarkohet xhaxhai i Arben Nokës. Ishte Kryetar i Këshillit të bashkisë Lezhë

Gjokë Noka është shkarkuar me votat e këshilltarëve të dy palëve. Shkarkimi është bërë në mbledhjen e fundit të Këshillit, që ka emëruar edhe drejtuesin e ri që është Kristjan Gjidoda. Mbledhja mësohet se është drejtuar nga nënkryetari i qarkut. Pas këtij vendimi ka reaguar edhe Noka. “Mbledhja e zhvilluar është një celulë e paligjshme. […]

Vazhdo të lexosh

Ish deputeti i PS-së Agustin Marku akuzon policinë e Lezhës, se nuk do të kapë autorët

Ish-deputeti i PS-së Agustin Marku që u dhunua 2 ditë më parë nga nipat e ish-deputetit tjetër socialist Arben Ndoka akuzon policinë e Lezhës, se nuk do të kapë autorët. Marku i ka dërguar një mesazh emisionit “Studio e hapur” të gazetares Eni Vasili në News24 ku rrëfen me pak fjalë se çfarë ndodhi tre […]

Vazhdo të lexosh

Pse Arben Noka dha dorëheqjen, ndërsa Prenga jo. Cili qe halli i Ramës?

Katrahura e Vetting-ut nuk ka te sosur. Po kush do ta beje vetting-un ne kete vend? Po si mund te marre udhe ky vetting kur per te kane votuar deputet me begraund kriminal? A thua valle keta deputete me prejardhe kriminale nuk e dinin se po votonin per ti bere gropen vetes se tyre? Kush […]

Vazhdo të lexosh

Mbaron lista e deputetë të Lezhës. Të gjithë banditë në Parlament.

Prokuroria e Përgjithshme ka kërkuar heqjen e mandatit të deputetit socialist Armando Prenga, me pretendimin se nuk ka deklaruar një dënim nga Gjykata e Kurbinit. Nëse Prengës i hiqet mandati atëherë pas tij në listën e deputetetëve të PS është Katriot Piroli, por edhe ky i fundit është një person i dënuar nga Gjykata e […]

Vazhdo të lexosh

Vocërraku Braçe shan me fjalë të pista Berishën.Foto/Video

Deputeti socialist Erjon Braçe ka provokuar sërish në sallën e Kuvendit duke sharë ish-kryeministrin Sali Berisha me fjalën e turpshme “bole”. I menjëhershëm ka qene reagimi i deputetit Flamur Noka dhe i të gjithë grupit të PD, duke shkuar tek vendi i Braçes. Më pas seanca është ndërprerë nga kryesuesja e Kuvendit, Valentina Leskaj

Vazhdo të lexosh