Nga Nikollaq Neranxi/ Për mbledhjen e nesërme të hajdutëve dhe frikacakëve!

Te dashur miq! Ne menyre tinzare, sjellje tipike e atyre qe jane ne sherbim te pushtetit dhe oligarkise, por duke treguar edhe friken nga perballja me popullin, Kryetari i Bashkise Goro, ben nje veprim shume te shemtuar. Ai vendos qe neser, mbledhjen e Keshillit Bashkiak ta zhvilloje ne Kuc, 140 km larg selise se Bashkise. […]

Continue Reading

Reagon Nikollaq Neranxi/ Gjobëvënësit e mediave, krimbat që duan të na e shesin errësirën për dritë!

Unë kam vijuar duke punuar edhe në vitin e mbrapshtë 97 dhe i njoh shumë mirë gjobvënënit. Në fillim më dilnin me maska dhe duhej t’ju jepje patjetër para, përndryshe të vrisnin. Më vonë, filluan të miqësohen, hiqnin maskat dhe bënim dhe pak muhabet. Shpresonin shumë që rrumpalla në Shqipëri të zgjaste, sepse fitonin më […]

Continue Reading

Rama hakmerret ndaj Nikollaq Neranxit/ Video

IKMT prish ambientet e festës që Instituti Kulinar Neranxi do të organizojë në Livadh ne dt. 16.07.2017 ora 12:00-22:00! Na kanë shkatërruar stendat, pajisjet dhe reklamat. Duke qene ne token tone, me license dhe cdo dokumentacion te rregullt nuk arrijme te kuptojme pse. Pervec urrejtjes qe lexohet qarte me keto nisma vandale kundrejt investimeve private […]

Continue Reading

Nikollaq Neranxi/ A do ta spastrojë përfundimisht policinë nga narko-policët, Ministri i ri i Rendit Demiraj

A do ta spastrojë përfundimisht policinë nga narko-policët, Ministri i ri i Rendit Demiraj? Duke marrë shkas nga ky shkrim i gazetarit Artur Nura, vë re se jo të gjithë shefat e policisë, të akuzuar nga PD me emër dhe mbiemër, kanë ikur përfundimisht nga rradhët e policisë. Madje edhe ata që kanë lëvizur, shumica […]

Continue Reading

Nga Nikollaq Neranxi/ Të protestojmë për krizën ekonomike dhe sociale, jo për krizen politike!

Për qepenat e bizneseve që mbyllen për ditë! Për taksat falimentuese! Për çmimin e lartë të energjisë! Për shërbimet e munguara dhe sigurinë e cënuar! Për kanabizimin e vendit dhe parate e drogës që krijojne biznese të reja dhe shkatërrojne ato që prej vitesh kanë respektuar rregullat e konkurrencës së ndershme te tregut! Për shkatërrimin […]

Continue Reading

Nga Nikollaq Neranxi: Ulja e TVSH-së për hotelet, hipokrizia e rradhës e qeverisë dhe shpërblimi për klientët e pushtetit

Ulja ne 6% e TVSH-se se cmimit per akomodim ne hotele, eshte manovra e rradhes per te na mbushur mendjen se ketu po merren masa anti varferi dhe pro zhvillimit te turizmit! Ne keto kushte ekstreme varferie te popullsise, masa e pare qe duhej te merrej, ishte ulja e TVSH-se se ushqimeve baze, nje premtim […]

Continue Reading

Nga Nikollaq Neranxi: Pushteti kriminal grabit dhe shkatërron gjithcka me VKM (Vendim i Keshillit te Ministrave)

Para pak javesh, kur ndodhesha diku nga Italia e jugut per nje panair, takoj nje mik italian i cili po me fliste per nje kerkese te re qe vinte nga SHBA. Atje kishte nisur nje tendece e re per te patur peme ulliri shekullore ne oborret e tyre dhe ishin gati te paguanin shifra te […]

Continue Reading

Nga Nikollaq Neranxi: Pse një qeveri teknike është për të mirën e të gjithëve, përveç kriminelëve?

Në një nga përballjet e mia muajt e fundit në Himarë me një individ mafioz që ju bën karshillëk banorëve dhe po grabit pronat e tyre, ai duke më parë në sy më tha: “Mos u lodhni me ne, do jemi në pushtet edhe 20 vite dhe do bëjmë ç’të duam!” Ky është vetëm një […]

Continue Reading