DASH, largon nga puna ish-ambasadorin Arvizu

Departamenti Amerikan i Shtetit duket se ka vendosur që të lirojë nga detyra Arvizunë, i cili shërbeu në Tiranë dhe dukej qartë anësia e tij ndaj kryemistrit aktual, Rama. Lajmi për largimin e tij është dhënë nga bashkëshortja e Arvizu, gjatë një postim në Facebook. Ja çfarë shkruan ajo: Nesër është dita e fundit e […]

Continue Reading

58 milionë euro është shuma që shteti do paguaj për shkarkimet në administratë të fituara nga gjyqet.

Shtetit shqiptar i duhet të paguajë 58 milionë euro për gjyqet që ka humbur gjatë vitit të kaluar. Këto të dhëna janë publikuar nga Avokatura e Shtetit. 58 milionë euro i duhet shtetit të paguajë për gjyqet që ka humbur për vitin 2016. Shifra është bërë publike nga Avokatura e Shtetit në kuadër të një […]

Continue Reading

Shpërthejnë studentët. Bojkotojne mësimet dhe i drejtohen çadrës se protestuesve. Rrethohen nga policia

Dhjetëra të rinjë të gjimnazit “Partizani” dolën në protestë sot në mëngjes kundër reformës në arsim. Por jo vetëm për reformën. Një pjesë e tyre janë të shqetësuar për të drejtën e studimit në universitete, duke parë çfarë ndodhi vitin e kaluar me maturantët. Shumë prej të rinjve mbanin pankarta në duar ku bëhej thirrje […]

Continue Reading