85 vjeçari sfidon Messin dhe Ronaldon. Video

Një pensionist 85-vjeçar tregoi aftësitë e tij freestyle të futbollit në rrugët e Huanuco, Peru, të shtunën. Feliciano Martel i ka lënë të gjithë me gojë hapur me aftësitë e tij, në veçanti me triblimet dhe zhonglimet që realizoi. Në këtë mënyrë i moshuari ka sfiduar Messin, Ronaldon dhe Neymar në një beteje të stilit […]

Continue Reading

Reali gati 600 milionë euro për Nejmarin

Sulmuesi brazilian ka vendosur të largohet nga PSG pas vetëm një viti në Francë ku fitoi tre trofe, për të veshur fanellën e bardhë të klubit merengues. Florentino Perez është i fiksuar pas Nejmar dhe do të bëjë çmos për ta transferuar në “Santiago Bernabeu”. Reali i Madridit është gati të investojë deri në 600 […]

Continue Reading

Neymar në vitin 2019 transferohet te Reali

E përditshmja spanjolle “Mundo Deportivo” shkruan se ylli brazilian do të transferohet vitin që vjen në Santiago Bernabeu”. Braziliani do të kthehet në La Liga, dy vite pas largimit nga blaugranët dhe do të synojë trofeun “Topi i Artë”, atëherë kur Mesi të jetë 32 vjeç dhe Ronaldo 35. Kampionati spanjoll i përshtatet më së […]

Continue Reading

Neymar dhuron spektakël përballë Marcelos/ Video

Futbollisti më i shtrenjtë në botë tregon edhe një herë përse ai meriton këtë titull duke dhuruar spektakël në një ndeshje epike të volejbollit me këmbë, shkruan tabloidi britanik “The SUN”. Lojtari më i shtrenjtë në botë së bashku me shokun e skuadrës tek Paris Saint-Germain, Dani Alves kanë dhuruar spektakël në dhomat e zhveshjes […]

Continue Reading

Ja çeku 222 milion dollarë me të cilin u ble Neymar/ Foto

Është zbuluar çeku me të cilin një bankë në Katar, vendi që ka në pronësi klubin francez PSG, nënshkroi për të marrë yllin brazilian Neymar në ekipin e tij. Kjo blerje mban rekordin si transferta më e shtrenjtë në histori të futbollit, plot 222 milion dollarë, e cila siç duket është paguar e gjitha në […]

Continue Reading

Barcelona padit Neymarin për prishje të kontratës (Foto)

Lufta ndërmjet Barcelonës dhe Neymarit ende nuk ka përfunduar, pavarësisht se lojtari tashmë ka luajtur dy ndeshje dhe ka shënuar tre gola me PSG. Barcelona sot ka njoftuar se ka paditur Neymarin, nga i cili kërkon edhe 8.5 milionë euro, për shkak të prishjes së kontratës. Neymar vetëm pak muaj më parë e kishte vazhduar […]

Continue Reading

Neymar merr një ofertë të marramëndëse nga Premier League

Manchester United dhe Chelsea nuk kanë ndërmend të heqin dorë nga braziliani Neymar. Paraqitjet e mira me Barcelonën dhe Brazilin dhe rritja e formës nga ndeshja në ndeshjen kanë bërë që Manchester United dhe Chelsea të përgatisin çmendurinë e radhës në futboll. Këto dy skuadra jo vetëm që janë të gatshme të paguajnë klauzolën e […]

Continue Reading

Neymar ka vënë bast me shokët e skuadrës se nesër do të shënojë dy gola kundër PSG-së për Champions League.

Sulmuesi i Barcelonës, Neymar ka vënë bast me shokët e skuadrës se nesër do të shënojë dy gola kundër PSG-së për Champions League. Neymar beson në kualifikimin e Barcelonës dhe për këtë ai premton se do të shënojë dy gola duke ndihmuar skuadrën e tij për “remontada”, transmeton SYRI.net. Kujtojmë që ndeshjen e parë PSG-ja […]

Continue Reading