Sekretari i Përgjithshëm në Ministrinë e Arsimit, Plarent Ndreca nën hetim

Drejtoria e Administratës Publike është dorëzuar para Ministrisë së Arsimit, për sa i përket ccështjes së Sekretarit të Përgjithshëm të këtij institucioni Plarent Ndreca. Ministrja e Arsimit, Karabina, prej disa kohësh ka kërkuar largimin nga detyra të Ndrecës si dhe ndjekjen e tij penalisht, por DAP vendosi rikthimin e tij në punë. Ndërkohë që tashmë […]

Continue Reading

Alfred Peza nën hetim/ A do shkruaj Rama se: Nuk keni parë gjë akoma?

Alfred Peza zyrtarisht është nën hetim. Akuzat ndaj tij janë ngritur nga ana e Prokurorisë së Përgjithshme e cila ka nisur hetimin pasi Peza kishte blerë në emër të gruas së tij, aksione në një bankë private në Tiranë. Prokuroria e Përgjithshme, citon se ndaj Alfred Pezës janë ngritur 3 akuza. Bëhet fjalë për akuzat […]

Continue Reading

Romana Vlahutin është zyrtarisht nën hetim në Bruksel

Shefja e Delegacionit të BE-së në Tiranë, zonja Romana Vlahutin është zyrtarisht nën hetim në Bruksel pasi dyshohet për abuzime me fondet e BE-së dhe shkeljen e rregullave të rekrutimit. Lajmi konfirmohet për Hashtag.al nga një burim diplomatik i mirëinformuar pranë një ambasade të rëndësishme të BE-së në Tiranë. Zyra e investigimit të vjedhjeve të […]

Continue Reading