Zbulohen emrat e negociatorëve shqiptarë për detin

Media ka bërë publike disa nga emrat e grupit negociator shqiptar që do të hyjë në bisedime zyrtare me Greqinë për të përgatitur marrëveshjen e kufirit detar mes dy vendeve. Ylber Dogjani, Komandant i Flotës Detare Artur Meçollari nga Ministria e Mbrojtjes Qirjako Qirko, ambasador në Britaninë e Madhe Aida Hajna, Zv.Drejtore e Policisë Shtetit […]

Continue Reading

Nga Enver Bytyçi/ Dështimi i negociatave – Basha i moderuar me qëllime finale radikale!

Dy negociatorët e Parlamentit Europian, David McAllister dhe Knut Fleckenstein, erdhën dje mbasdite dhe zhvilluan një tur negociatash të ndara me mazhorancën shqiptare dhe opzitën në Tiranë. Ilir Meta dhe Edi Rama ranë dakord para disa ditësh që konfliktin politik në Shqipëri ta negocionin aleatët e Bashës në Bruksel, përfaqësues të partive popullore europiane. Por […]

Continue Reading