Në qytetin e Vlorës, pas orës 20.00, nuk guxon njeri të dalë nga shpia!

Një fakt tronditës ka ardhur këtë të hënë, në Top Channel, në emisionin “Open” te Eni Vasilit, ku po diskutohet për të zhdukurit në Vlorë nga bandat dhe lufta mes tyre. Gazetarja e njohur e BIRN, një prej gazetarëve më të njohura dhe profesioniste në Shqipëri, Lindita Çela tha se në Vlorë njerëzit nga frika […]

Continue Reading

Shpartallohet banda e shqiptarëve të specializuar për vjedhje. Zbulohen nga facebook

Shpartallohet një bandë shqiptare e specializuar për vjedhje. Janë më shumë se 52 të shtëna që i atribuohen kësaj bande në krahinat  Verbania, Novara, Aosta, Lecco me një vlerë totale të mallrave të vjedhura prej gjysmë milioni euro. Operacioni që çoi në burg pesë të arrestuarit dhe mbylli në shtëpi dy të tjerë është kryer […]

Continue Reading