Shpërthen dhe në Ballsh protesta e naftëtarëve. Përplasen me policinë. Video

Ka shperthyer protesta edhe ne Ballsh te Fierit. Naftetareve me sa duket ju ka humb durimi dhe sot jane ngritur duke u perplasur me policne ne dyert e Armo-s. Situata nuk duket e qete dhe protestuesit duken tejet te acaruar me mashtrimet qe u jane bere nga qeveritaret. https://www.facebook.com/Rirlindje.al/videos/1817403388299563/

Continue Reading

Naftëtarët/ Kemi votuar vetëm për PS, por ajo na groposi. VIDEO

Falimentimi i rafinerisë së ARMO-s ka vendosur qeverinë përballë naftëtarëve, të cilët kanë nisur një protestë, duke bllokuar rrugën. Zhgënjimi është dyfish, pasi naftëtarët janë votues të Partisë Socialiste siç shprehen. “Arben Ahmetaj të vijë këtu në Fier, jo ta mbajë monopol. Dubai, Kuvajti me cfarë bëhen, nafta çanë bllokadën, shikoni si jemi ne si […]

Continue Reading

Naftëtarët/ Do hedhim në erë uzinën nëse vjen Besua.

’Do hedhim uzinën në erë”, ky është paralajmërimi i fortë që kanë bërë sot naftëtarët e ARMO-s. Ata shprehen se disa përfaqësues të sindikatës po bëjnë lojë të pistë duke dalë në mbështetje të qeverisë dhe të biznesmenit Besnik Sulaj. Naftëtarët thonë se sindikata është duke bërë lojën e biznesmenit Bensik Sulaj, ndërsa apelojnë që […]

Continue Reading

Dhjetra naftëtarë kanë hyrë në çadrën ku po mbahet protesta përpara Kryeministrisë.

Dhjetra naftëtarë kanë hyrë në çadrën ku po mbahet protesta përpara Kryeministrisë. Basha tha: “Rama do të dështojë me turp dhe populli do të fitojë. Nuk ka Pazar për zgjedhjet e lira dhe të ndershme. Kjo që ka nisur nuk do të ndalet. Unë jam ushtar i kësaj kauze deri ën fitoren e saj. Unë […]

Continue Reading