Murrizi fyen sërish dhe kërkon 1 miliard lekë që deputetëve të rinj, t’u jepet shtëpi.

Deputeti Myslim Murrizi ka kërkuar në mbledhjen e Konferencës së Kryetarëve që deputetëve të rinj, t’u jepet shtëpi. Murrizi kërkoi që për deputetët, një pjesë e të cilëve janë vetëdeklaruar të pastrehë, të miratohet një fond rreth 1 miliard lekë që të marrin kredi me interes zero. Demokrati e bëri këtë kërkesë me argumentin se […]

Continue Reading

Karnavalo parlament/ Murrizi drejton seancën

Myslim Murrizi po drejton sot për herë të parë seancën plenare në mungesë të kryeparlamentarit Gramoz Ruçi, në cilësinë e nënkryetarit.  Murrizi zëvendësoi me këtë post, Edi Palokën, pas daljes së opozitës nga Parlamenti. Momentin e tij të parë në këtë pozitë, Murrizi e shoqëroi me një batutë me deputetin Ralf Gjoni, teksa ky i […]

Continue Reading

Krijohet në zyrat e Ramës partia e Hajdarve dhe Murrizve.

Deputetët që dolën kundër vendimit të opozitës dhe pranuan mandatet janë shumë afër krijimit të një partie të re politike. Lajmi për këtë lëvizje që synon të asgjësojë opozitën reale ka dalë fillimisht nga mediat afër qeverisë, të cilat kanë publikuar dhe emrin dhe siglat që të mbajë kjo forcë e re politike. Por roli […]

Continue Reading

Murrizi për Muç Nanon/ U habita kur më tha një shok që Muçi ta ka marrë në gojë…

Ja kush ka qene reagimi i deputetit te PD per Lushnjen, Myslim Murrizi ndaj analistit Mustafa Nano, kur ky i fundit u shpreh gjate nje emisioni, se” ka me shume Murrize se sa Gay.” Ndiqni postimin e tij ne profilin e tij ne facebook: “TA FILLOSH DITEN ME MUÇ NANOT E KETIJ VENDI, THONE QE […]

Continue Reading

Nga Kastriot Myftaraj: Mbi incidentin mes palaço-policit dhe qytetarit Myslim Murrizi.

Nuk kam ndonjë simpati, as respekt si politikan për Myslim Murrizin, por në incidentin që ai ka pasur me një polic të qarkullimit rrugor, ka mbështetjen time. Nga dialogu që pamë në videoregjistrim del se polici Agron Voga nuk ka vepruar aspak ligjërisht, ndonëse çdo moment pretendon se vepron në emër të ligjit. Në emër […]

Continue Reading

Nga Bislim Ahmetaj: Nuk mund ta shantazhoni Myslim Murrizin.

Prej dy ditesh disa gazeta afer qeverise dhe po kaq televizione qe i jargaviten rilindjes, shumë rrjete sociale qe jane gati me dhane jeten dhe trupin per rilindjen dhe rilindasit po merren me nje ngjarje me se të rendomtë, më shumë se të zakonshme. Ngjarje të ngjashme me atë që I ndodhi Myslim Murrizit, njërit […]

Continue Reading

Myslim Murrizi: Një sqarim për gazetën e nexhmijes, për gazetarin apo gazetaren ” kopile” të kësaj gazete

Nje shpjegim per te gjitha mediat e vemendeshme ndaj aktit tim ” kriminal”, dhe per pronare, hartues e shkrues portalesh te ndryshme. Nje sqarim per çdo komentues ” Mik” ose ” Armik” qe e keni pare si ” ndeshje” mes grupeve te te forteve te lagjes. Se pari po e filloj me Ju felliqesira te […]

Continue Reading

Nga Myslim Murrizi: Ditaret e këtyre ditëve si ditaret e enverit për luftën

Spiunet e gjalle botojne dhe akuzojne spiunet e vdekur??? Ka disa dite qe po lexoj dhe shoh neper media te ndryshme ” protagoniste” dhe ” shpetimtare” te ATDHEUT kur ky paska qene ne rrezik. Po mire more z Shaqir po te bej disa pyetje si ish deputet i opozites ne vitet 1997-2001 kur Ti ishe […]

Continue Reading

Myslim Murrizi: Dikur ulerinin pse qeveria e mëpareshme nxirrte nxënesit në miting.

Meqenese sot ne qytetin e Lushnjes do vinte vete shefi i madh i qeverise Sajmir Tahiri, mbreme dhe sot te gjithe makinat e qytetareve Lushnhare jane kontrolluar nga kokeçorapet e policise. Nen drejtimin e vete drejtorit te policise Fier z Neritan Nallbati mbreme nga ora 18:00 deri ne oren 19:00 jane shoqeruar ne komisariatin e […]

Continue Reading