Kryemadhi sulmon ashpër ministren Gjonaj/ Halabake rrugësh! Shtojzovalle e grupeve kriminale

Monika Kryemadhi e LSI sot nga Shkodra ka sulmuar ashpër ministren e Drejtësisë Etilda Gjonajn duke e cilësuar si ‘shtojzavalle të krimit’, ‘halabake rrugësh’. Megjithatë “që ta dinë shqiptarët, ka dhe lidhje familjare me Ilir Metën”, tha Kryemadhi duke akuzuar ministren se ka falsifikuar protokollin e ministrisë së Drejtësisë. “Ju e dini se ç’ka ndodhur […]

Vazhdo të lexosh

Kryemadhi: Edi Rama ka destabilitet mendor

Kryetarja e LSI në një konferencë shtypi këtë martë, foli për keqqeverisjen e Edi Ramës dhe krimin e organizuar që po bashkëpunon me kryeministrin. Ajo foli për varfërinë e njerëzve të thjeshtë dhe oligarkinë e cila ka kapur kryeministrin. Në lidhje me protestën e 27 janarit Kryemadhi tha se do të protestohet kundër kryeministrit që […]

Vazhdo të lexosh

Kryemadhi/ Po shkojmë drejt diktaturës, për fatet e secilit prej nesh po vendos një individ

Drejtuesit e LRI-së kanë përpiluar një program tejet të detajuar dhe të mbushur me aktivitete të ndryshme si seminare, trajnime, debate ku do të marrin pjesë emrat më të spikatur në nivele drejtuese të Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe politikanë të ndryshëm të nivelit të lartë në vend. kryetari i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili, […]

Vazhdo të lexosh

Ja 42 sponsorët “VIP” që kanë dhënë miliona lekë për LSI/ Zbardhen emrat dhe shumat

DuaLajm.com” ka mundur të sigurojë ekskluzivisht raportin financiar të Lëvizjes Socialiste për Integrim për burimet e parave gjatë vitit 2016. Referuar të dhënave zyrtare, “DuaLajm.com” raporton se LSI numëron plot 42 donatorë me dhurime mbi 1 milionë lekë të vjetra dhe shuma totale e grumbulluar është rreth 258 milionë lekë të vjetra. Lista sipas tabelës […]

Vazhdo të lexosh

Shokon Kryemadhi : Saimir Tahiri mohoje që ke gjetur 150 mijë euro në banjën e një drejtori arsimor/ Video

Zëvendëskryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi denoncon se “të gjithë emërimet që janë bërë në arsim përmes portaleve janë të paligjshme”. Në emisionin”Të pa ekspozuarit”, Kryemadhi tha se s’kemi ligj, pasi kush është i pari në portal futet në punë, por s’ka ligj”. Tani tha ajo, po bëjnë një ligj që ta bëjnë të ligjshme këtë […]

Vazhdo të lexosh

Ilir Meta ia merr valles. VIDEO

Për ata që mendojnë se Meta është mërzitur nga marrëveshja Rama-Basha, duhet të shohë pamjet, që Monika Kryemadhi i ka publikuar në Facebook. Natën e kaluar, presidenti i ardhshëm është lëshuar në kërcim bashkë me nusen dhe dhëndrrin. Ka habitur edhe bashkëshorten e tij që e pranon se është bërë xheloze. Ja çfarë shkruan Monika […]

Vazhdo të lexosh