Përdorni ujë të ngrohtë dhe mjaltë për shkrirjen e dhjamit te beli

Kjo kurë e thjeshtë ndiqet me përpikmëri nga miliona njerëz në botë, me qëllim rënien në peshë dhe shkrirjen e dhjamit të tepërt. Por krahas rënies në peshë përfitimet për shëndetin dhe mirëqenien e gjithë organizmit janë të panumërta. Në këtë artikull do të mësoni për përfitimet që do të merrni duke pirë ujë të […]

Continue Reading

Ky është shurupi i mrekullueshëm për pastrimin e mushkërive.

Ky shurup i mrekullueshëm per behet nga: 👉XHENXHEFILI 👉 Mjalti I MALIT 👉 Halat e PISHAVE është 100% natyral i shishëm dhe pa asnje efekt anësor. Me këtë shurup të mrekullueshëm pastroni mushkërit tuaja nga nikotina pa asnje dhimbje, Shkencëtarë tregojnë se sirupi nga xhenxhefili dhe halat e pishave është tepër efikas për : –✅semundjet e frymëmarjes, […]

Continue Reading

Lëngu i hithrës, magjia shekullore për shëndetin e njeriut

Hithra është njohur edhe si “urtia dionica” në latinisht dhe ka një trashëgimi të pasur bimore. Hithra ka qënë përdorur si një diuretik që në kohët mesjetare në Europë. Një filxhan çaj hithre/ ujë hithre përmban vitamina A, B, K, riboflavin, nicalin, folate, karbohidrate (71.33%), yndyrë (2.36%) dhe proteina (25.8%). Ai është gjithashtu i pasur […]

Continue Reading

Ja ilaçi popullor që ndihmon shërimin e mëlçisë

Nëse vuani nga Hepatiti C, është e nevojshme të mbroni mëlçinë nga dëmtimet e mëtejshme. Hepatiti C është shkaku kryesor i sëmundjes ekstreme të mëlçisë (cirroza) dhe kancerit të mëlçisë të cilat të dyja mund të jenë vdekjeprurëse. Ka shumë ushqime që mund të ndihmojnë pastrimin e mëlçisë natyrisht duke stimuluar aftësinë e saj natyrale […]

Continue Reading

Ja pija që për dy minuta ju heq dhjamin e tepërt

Në rast se keni vendosur që të “shkrini” pak dhjam nga barku, ju duhet me patjetër të provoni këtë trajtim detoks i cili do t’ju “ngrejë në këmbë”. Përveçse do të merrni përfitime shëndetësore, do t’i bëni trupit dhe një detoksikim të shkëlqyer ndërsa do të nxisni dhe metabolizmin për të punuar më shpejt. Përbërësit […]

Continue Reading

Basha “pushton” Elbasanin në ditën e verës. Foto/Video

Lulzim Basha, ka shkuar sot në qytetin e Elbasanit prej nga ku u ka uruar Ditën e Verës, gjithë shqiptarëve. “Dita e verës, shpresë për mbarë shqiptarët për kohe më të mira që po vijnë,” tha Basha. Ndërkohë, ai ka vizituar një panair të hapur me rastin e festës, ku është pritur nga dhjetra të […]

Continue Reading

Nga Agim Xhafka: Kënga e Nënës

Nëna kthehej vonë dhe e rraskapitur nga puna. Hante drekën në darkë,bënte pastrimin e shtëpisë,lante e hekuroste dhe shkonte tek dhoma e gjumit. Atje qepte jorganë dasmash. Kishte shumë porosi se ishte artiste,jo artizane . Shtronte copat në tokë,i mbushte me pambuk dhe niste qëndisjen. Për tre-katër orë zvarritej nga një lule tek tjetra.Gjithë nënat […]

Continue Reading