Nga Bislim Ahmetaj/ Një buqetë mirënjohjesh

Ju jam thellësisht mirënjohës demokratëve dhe strukturave drejtuese të Partisë Demokratike të vendlindjes time , Tropojës, të cilët kanë të paktën 20 vite që më propozojnë si kandidatë për deputet në kuvendin e Shqipërisë . Vendlindjes time I jam pafundësisht mirënjohës edhe për një fakt tjetër , ajo më ka dhënë titullin më të vyer, […]

Continue Reading

Koço Kokëdhima sulmon ashpër Ramën dhe Asamblenë: Po përgatitet mega-vjedhja e zgjedhjeve

Koço Kokëdhima, i ka drejtuar një letër të hapur Asamblesë Socialiste që sot zhvillon mbledhjen e radhës. Kokëdhima u kërkon anëtarëve të kërkojnë demokratizimin e partisë dhe të mos lejojnë të përdoren nga Edi Rama si fasadë apo për “prerje kokash”, siç ka ndodhur në asamblenë e kaluar. Ai thotë se PS ndodhet brenda një […]

Continue Reading

Berisha: Pergjigje kryeredaktores se gazetes “Zeri” te Kosoves

Te dashur miq, gazetare dhe miq te mi nga Kosova me derguan nje shkrim te kryeredaktores se gazetes “Zeri”, simotres se “Zerit te Popullit”, te Kosoves, Arbana Xharra, ne te cilin ajo nder te tjera ne pronocimin e saj per protesten qytetare te Tiranes shkruante: “Me gjithe kritikat qe i kam per Edi Ramen, mendoj […]

Continue Reading