Neranxi/ Si mashtroi ministri i Ramës për regjistrimin e pronave të himariotëve dhe skenari më i ri për t’i grabitur ato përfundimisht. Video

Kur erdhën në Himarë me 6 tetor të vitit të kaluar, u pritën me fishkëllima! Kjo ndodhi, sepse banorët e Himarës nuk kanë besuar asnjëherë se zgjidhja e problemit të pronave të tyre, mund të vijë nga ata që thurin përditë plane se si t’i grabisin ato. Në video ju mund të shihni me zë […]

Vazhdo të lexosh

Demiraj/ Njëri prej radarëve është fikur në mes të një operacioni duke e lënë gomonen që të largohet.

Me një letër drejtuar ministres së Mbrojtjes, Mimi Kodheli, Ministri në detyrë, Demiraj, shkruan se radarët nuk punojnë tamam, nuk dallojnë mjetet dhe njerëzit. Demiraj ka treguar se në një rast në korrik të 2017, njëri prej radarëve është fikur në mes të një operacioni duke e lënë gomonen që të largohet. Sipas tij, radarët […]

Vazhdo të lexosh

Ja kush janë 4952 punonjësit që rrezikojnë vendet e punës në çdo Ministri pas bashkimit të tyre.

Reforma radikale në strukturat qeveritare, e cila do të zbatohet në ditët dhe javët e para të qeverisë ‘Rama 2’, konsiston në krijimin e një administrate të vogël, eficente dhe profesionale, sipas motos (më shumë dhe më mirë me më pak). Me shkrirjen e Ministrisë së Transportit dhe Infrastrukturës, e cila do të funksionojë si […]

Vazhdo të lexosh

Paditet në prokurori, sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Arsimit, Plarent Ndreca

Ministrja e Arsimit dhe Sportit Mirela Karabina ka depozituar sot në Prokurorinë e Përgjithshme dhe në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë kallëzimin penal me Nr. 2466-M, datë 12.06.2017 për Plarent Ndrecën, Sekretar i Përgjithshëm pranë kësaj ministrie. Ai akuzohet për shkelje të rënda ligjore të kryera jashtë kompetencave të funksionit të tij që cenojnë veprimtarinë […]

Vazhdo të lexosh

Ministri Drejtësisë ndalon hyrjen e sekretares së Përgjithshme në Ministrinë e Drejtësisë

Ministri i Drejtësisë, Gazmend Bardhi ka vendosur që të çojë deri në fund vendimin për pezullimin e Sekretares së Përgjithshme të Ministrisë, kandidaten për deputete të PS-së,  Juliana Hoxha. Kjo e fundit sot është ndaluar të futet në ambientet e ministrisë. Bardhi i ka komunikuar pezullimin nga detyra Hoxhës, duke i kërkuar që të rikthehet […]

Vazhdo të lexosh

Ministri i Drejtësisë i shkruan Ramës: Të pezullohet urgjentisht nga detyra Sekretarja e Përgjithshme e MD, është kandidate e PS

Ministri teknik i Drejtësisë, Gazment Bardhi i ka kërkuar zyrtarisht Departamentit të Administratës Publike që të pezullohet nga detyra Sekretarja e Përgjithshme e Ministrisë së Drejtësisë, Juliana Hoxha me argumentin se ushtron këtë detyrë në kundërshtim me ligjin. Kjo, shpjegon ministri, pasi Juliana Hoxha është kandidate për deputete e PS-së. Ministri teknik ka informuar për […]

Vazhdo të lexosh

Deklaratën e sotme të Gabriel kundër opozitës, Baton Haxhiu e lexoi 4 ditë më parë

Në emisionin e fundit “Opinion” të Blendi Fevziut të enjten e kaluar, të pranishmit të studio dhe shikuesit “shqyen sytë” nga një lajm që zbuloi gazetari Baton Haxhiu, i cili tashmë nuk e fsheh as vetë që është këshilltari-hije i kryeministrit Rama. Duke folur për krizën aktuale në Shqipëri dhe rolin e faktorit ndërkombëtar, Haxhiu […]

Vazhdo të lexosh