Gatusso/ “Është një moment i vështirë, ne po luftojmë dhe duhet të kthehemi te forma

Trajneri i Milanit, Gennaro Gattuso thotë se Lazio e meritoi kualifikimin në finalen e Kupës së Italisë. Ndeshja e parë në Romë përfundoi 0-0, ndërsa mbrëmjen e ndjeshme miqtë bëjnë befasinë në “San Siro” për të fituar me rezultatin minimal 1-0. Goli i vetëm i ndeshjes erdhi nga një kundërsulm i shpejt dhe u konkretizua […]

Vazhdo të lexosh

Inzagi: Dua të luaj ende

Filippo Inzaghi, ka thënë se ende e ka dëshirën e madhe për të luajtur dhe vrapuar në fushë me skuadrën e tij. “Fillimi i stinorit me një derbi lokal gjithmonë është motivues”, ka thënë legjenda e Milanit në konferencën për shtyp. “Spali është një skuadër e mirë. Ne jemi të vendosur dhe dëshirojmë që të […]

Vazhdo të lexosh

Gatusso: Edhe atyre u lejohet që të gabojnë

Milan në ndeshjen e kthimit të ‘Europa League’ që luajti mbrëmë kundër Arsenal arriti në një moment gjatë pjesës së parë të vinte në vështirësi anglezët me golin e Calhanoglu, por skuadra e drejtuar nga Wenger barazoi pas vetëm 4 minutash me një penallti të ekzekutuar saktë nga Welbeck, duke sjellë qetësinë. Ky moment ishte […]

Vazhdo të lexosh

Interi feston 110 vite të historisë së tij

Është një datë speciale për Inter-in që feston 110 vite të historisë së tij, e cila nisi më 9 mars 1908 kur disa anëtarë desidentë të Milan-it vendosën t’i japin jetë krijesës së tyre të re, bazuar në lojtarë të kombësive të ndryshme, një utopi në atë kohë. Një miks kulturash dhe idesh që shpesh […]

Vazhdo të lexosh

PSG ofron 50 milion euro për…

Alisson Becker është bërë objektivi kryesori i Paris Saint-Germainit për sezonin e ardhshëm para Gianluigi Donnarummas. Sipas Calciomercato.com, parisienët kanë lëvizur fokusin e tyre pasi që fillimisht synonin Donnarumman. Gjersa ishin të përgatitur të paguajnë 30 milion euro për yllin e Milanit, i cili sivjet do të mbush 19 vjet, është raportuar se PSG me […]

Vazhdo të lexosh

Sot në ‘San Siro’ luhet Milan-Juventus

Ndeshja është programuar për t’u luajtur në një orar tepër të pazakontë për këtë klasike të aksit Milano – Torino, në orën 18:00, dhe skuadra e Vincenco Montellës duhet patjetër të hyjë në fushë për të fituar ndeshjen për të mos humbur akoma më tepër terren, kundrejt ekipeve që kryesojnë kampionatin italian. 12 muaj më […]

Vazhdo të lexosh

Interi del fitues në derbin e Milanos/ Video

Ndeshja e derbit Inter-Milan ka dhuruar spektakel në San Siro në Milano. Golin e parë për Interin e shënoi sulmuesi, Mauro Icardi në minutën e 28’të, pas një superasisti nga Antonio Candreva. Goli i Icardit në pjesën e parë pasohet nga të tjerë në fraksionin e dytë. Milani ka barazuar rezultatin në 1:1 ndaj Interit […]

Vazhdo të lexosh