Barcelona shkatërron Liverpool-in.

Barcelona tashmë është nisur drejt kualifikimit në finalen e madhe të Champions League. Katalanasit kanë mposhtur në gjysmëfinalen e parë Liverpoolin me rezultatin 3-0. Portën e Liverpool e tronditi fillimisht Luis Suarez, duke mbajtur nën presion kundërshtarët gjatë pjesës së parë. Lionel Messi ishte padyshim lojtari i mbrëmjes, pasi argjentinasi realizoi dy gola në fitoren madhështore […]

Vazhdo të lexosh

Maradona i drejtohet Messit: Largohu nga kombëtarja e Argjentinës!

Maradona ka këshilluar Messin të tërhiqet nga kombëtarja e Argjentinës. Fituesi i Kupës së Botës në vitin 1986 mendon se golashënuesi më i mirë i Argjentinës duhet të mbyllë karrierën me “Albicelestet”, shkruan “Goal”, raporton SYRI.net. Legjenda argjentinase beson se vendi i tij nuk mund të kërkojë asgjë më shumë nga Leo. “Mos shko më”, kështu […]

Vazhdo të lexosh

Champions League/ Sonte sfida Barcelona-Chelsea

Barcelona do të presë në “Camp Nou” skuadrën e Chelaseas në ndeshjen vendimtare për një biletë në fazën tjetër. Sonte do të përcaktohen dy çerekfinalistet e fundit në Champions League. Barcelona vjen favorite për të kaluar në turin tjetër pasi barazuan 1-1 në ndeshjen e parë në “Stamford Bridge”. “Mundo Deportivo” ka publikuar formacionet e mundshme […]

Vazhdo të lexosh

Philippe Coutinho për Lionel Messin

Transferimi nga Liverpooli në Barcelonë për një shumë rekord në vlerë 160 milionë euro gjatë janarit ia ka mundësuar 25-vjeçarit t’iu bashkohet superyjeve më të mëdha në “Camp Nou”, transmeton Express. Philippe Coutinho është duke e jetuar ëndrrën në Barcelonë dhe thotë se është i nderuar të luajë përkrah ikonave të futbollit si Lionel Messi […]

Vazhdo të lexosh

Barcelona shkatërron Levanten 3-0

Barcelona dhuron spektakël në ndeshjen e javës së 18 në La Liga ndaj Levantes. Skuadra katalanase nuk ka pasur shumë vështirësi, teksa sot ka triumfuar me rezultatin 3-0. Lionel Mesi shënoi një gol spektakolar në minutën e 12, ndërkohë që në minutat në vijim argjentinasi humbi dhe disa mundësi të mira shënimi. Blaugranët dominojnë totalisht […]

Vazhdo të lexosh

Ronaldo fiton çmimin “The Best” për lojtarin më të mirë në botë, që kur FIFA u nda nga France Football.

Cristiano Ronaldo, e ka fituar për herë të dytë më radhë çmimin “The Best” për lojtarin më të mirë në botë, që kur FIFA u nda nga France Football. Sezoni i fundit i Cristiano Ronaldos është vlerësuar lart nga kapitenët dhe trajnerët e Kombëtarëve të futbollit, të cilët e votuan atë si më të mirin […]

Vazhdo të lexosh

Julia Roberts ka udhëtuar për në stadiumin e Santiago Bernabeu për të takuar futbollistët e Real Madridit. Video

Julia Roberts ka udhëtuar këtë fundjavë për  në stadiumin e ‘Santiago Bernabeu” për të takuar futbollistët e Real Madridit. Pas përfundimit të ndeshjes me Barcelonën,  lojtarët madrilen janë takuar të gjithë me radhë me aktoren e famshme. Aktorja ishte së bashku me familjen e saj, ndërsa u shpreh se ishte mjaft e emocionuar teksa takonte […]

Vazhdo të lexosh

Carvajal/ Kartoni i kuq i Sergio Ramosit e vendosi El Clasicon dhe nuk ishte Messi, ai që i dha fitoren Barcelonës.

Mbrojtësi i Real Madridit, Dani Carvajal, thotë se kartoni i kuq i Sergio Ramosit e vendosi El Clasicon dhe nuk ishte Lionel Messi, ai që i dha fitoren Barcelonës. Superylli argjentinas shkëlqeu në superderbin spanjoll duke realizuar dy gola në fitoren prej 3-2 të katalunasve. Mirëpo, në minutën e 77-të, vendasit kishin mbretur me një […]

Vazhdo të lexosh

Barcelona nënshkruan me 11-vjeçarin që po ‘çmend’ botën. Video

Drejtori ekzekutiv i skuadrës braziliane Gremio, Nestor Hein ka konfirmuar se talenti Emanuel Ferreira do të nënshkruajë me klubin e Barcelonës. 11-vjeçari i cili njihet me pseudonimin Manu është një ndër talentet më të mëdhenj në Brazil dhe konsiderohet si e ardhmja e Barcelonës, shkruan tabloidi britanik “The Sun”, transmeton SYRI.net. Mediat më të mëdha […]

Vazhdo të lexosh