Nga Mesila Doda/ Rënja e demokracisë

Si kurrë më parë ky vend po rrëshket drejt një situate dramatike. Nuk ka më asnjë institucion që të ketë mbetur në këmbë e të funksionojë brenda rregullave të një demokracie funksionale normale. Raporti i OSBE-ODHIRit që bëri ti pushtojë memecllëku e turpi gjithë trupën diplomatike në vend e për të cilin ende mediat nuk […]

Continue Reading

Azem Hajdari bashkon demokratët. Mungon Jozefina Topalli

Sot mbushen plot 20 vite pas vdekjes, Azem Hajdari, themeluesi i Partisë Demokratike ka bërë  bashkë demokratët. Në ceremoninë përkujtimore në nderim të figurës së tij,  ra në sy pjesëmarrja e  ish-figurave me peshë në Partinë Demorkatike  të përjashtuar nga lista për deputet në zgjedhjet e fundit parlamentare.  Astrit Patozi, Arben Imami dhe Igli Cara […]

Continue Reading

PDIU: Qëndrimet e ambasadorit të OSBE për zgjedhjet, kinezërira

Mesila Doda tha pas takimit të partive të vogla me ambasadorët se kishte debatuar me diplomatin e OSBE-së në Shqipëri, sipas të cilit, tha Doda mos pjesëmarrja e opozitës në zgjedhje do të jetë vetëm një fjali në raportin e ODIHR. Sipas deputetes, kinezërira të tilla nuk kanë më vend në Shqipëri. Doda: Anëtarët e […]

Continue Reading