Rama inaguron muzeun e torturave komuniste, por në foton e sigurimit shfaqet Gramoz Ruçi. Foto

Edi Rama dje inauguroi muzeun e “Shtëpisë së Gjetheve”, i cili ka risjellë në kujtesën e shqiptarëve shtëpinë nga e cila përgjoheshin dhe ku përdoreshin tortura speciale kundër kundërshtarëve politik në kohën e diktaturës. Një nga objektet e ekspozuara është edhe një foto që pasqyron hierarkinë e ministrave të Brendshëm, që drejtonin këtë shtëpi torturash. […]

Vazhdo të lexosh