E premte e zezë për arsimin dhe shkencën në Shqipëri dhe e krimit elektoral në Akademinë e Shkencave!

Artan Fuga Deklaratë për mediat——————————————————–Une refuzoj ta pranoj puçin institucional, krimin elektoral, në Akademinë e Shkencave të Shqipërisë dhe nuk e njoh rezultatin e farsës zgjedhore të 24 majit 2019, si edhe kryesinë e kryetarin e dalë që andej! Sot është një ditë e zezë për shkencën dhe arsimin në Shqipëri. Nëpërmjet një puci institucional […]

Vazhdo të lexosh

Galdini/ A e keni vënë re sesi Mero Baze dhe mediat e majta mezi presin të bëjnë lajme dhe të sajojnë lajme rreth përçarjeve në Opozitë?

Doni një provë dhe test tjetër lirie? A e keni vënë re sesi Mero Baze dhe mediat e majta mezi presin të bëjnë lajme e madje edhe të sajojnë lajme rreth përçarjeve në Opozitë, rreth njerëzve brenda PD, apo Aleatëve të Bashës që thonë ndonjë kritikë a mendim kundërshtues për Bashën a PD? Lexoni emrat […]

Vazhdo të lexosh

VIDEO. Pas thirrjes së Bashës, mediat kthehen drejt Vlorës

Opozita e bashkuar zhvillon mbledhje në qytetin e Vlorës, teksa po flet kryetari i PD, Lulzim Basha. Njëkohësisht zhvillohet seanca plenare vetem me mazhorancën ku po flet kryeprokurorja Arta marku për raportin e prokurorisë së vitit 2017. Televizionet informative, News 24, Ora News, AbcNews, etj, transmetuan live fjalën e kryeprokurores, duke lënë në terr aktivitetin […]

Vazhdo të lexosh

Nga Ina K. Zhupa/ Çmimi “ Personazhi më shumë i shfaqur në tv shqiptare për sezonin 2017-2018” i shkon mashtruesit, Erion Veliaj ( Betoni).

Çmimi “ Personazhi me shume i shfaqur ne tv shqiptare per sezonin 2017-2018” i shkon show man, mashtruesit te bashkise, Erion Veliaj ( Betoni). Pas cmimeve të paguara dhe fallso që blen vetë lart e poshtë, po i japim Veliajt cmimin e merituar si “Personazhi më shumë i shfaqur në tv shqiptare në sezonin 2017-2018”. […]

Vazhdo të lexosh

Alimani/ Media vetting.

Ky mashkull qe ben analistin ne mediat e Narkoshtetit prej shume vitesh se bashku me vellain e tij Mentorin quhet Shpetim Nazarko.Shemtia e tij fiziologjike korrelon harmonishem me shemtine intelektuale.Ai eshte nje djale stani nga bjeshket permbi Barmash te Kolonjes krejt i pashkolliar qe ne rinine e hereshme mori rrugen e mergimit.U vendos ne Gjermani […]

Vazhdo të lexosh

Berisha: Sharlatanë e kodoshë të krimit shndërrojnë debatet televizive në treg gënjeshtrash!

Te dashur miq, debatet televizive jane institucione te pazevendesueshme te transparences dhe qemtimit te te vertetave te rendesishme per mbare shoqerine. Ato kane nje rol te rendesishem ne krijimin e opinioneve te drejta shoqerore por edhe ne mbrojtjen e interesit publik. Nje nga problemet e medha te mediave eshte kriminalizimi i debateve televizive. Ketu nuk […]

Vazhdo të lexosh

Nga Erl Kodra/ Plani Shumëplanësh i Edi Ramës për të pushtuar Shqipërinë

Kryeministri Edi Rama që në krye të herës ka patur një plan shumëplanësh; të pushtojë Shqipërinë, duke e kthyer atë përfundimisht në një pronë të Mafies dhe spekulantëve financiar ndërkombëtar. Ky shkrim do të jetë me disa pjesë, ndërkohë, ftoj të gjithë lexuesit që ta shpërndajnë atë sa më shumë në mënyrë që të lexohet […]

Vazhdo të lexosh

Media Gjermane/ Prokurori shqiptar rrezikon jetën. Hetoi rrjetin e mafies së ndërtimit në Vlorë.

Gazeta gjermane “tageszeitung” shkruan mbi një prokuror shqiptar, të cilit i është rrezikuar jeta, pas hetimeve brenda rrjetit të mafias së ndërtimit në Vlorë. Arben Jorgaqi humbi punën si pasojë e hetimeve. Nën titullin “Viktimë e korrupsionit” gazeta gjermane “tageszeitung” i kushton vëmendje të martën (29.08) problemeve me të cilat përballen prokurorët shqiptarë, kur hetojnë rrjetet […]

Vazhdo të lexosh

Media holandeze sulmon ashpër ambasadoren shqiptare: Mohoi Raportin për kriminelët shqiptarë

‘De Telegraaf’, gazeta me madhë në Holandë, ka botuar sot një shkrim për intervisten e Ambasadores se Shqipërise në Holandë, ku ajo mohoi ekzistencen e raportit që sugjeron rikthimin e vizave për Shqiptarët, shkruan gazetari i njohur shqiptar ne Holande, Vincent Triest. “Pak kontekst: Gazeta De Telegraaf është një gazete me 1 milion lexues në […]

Vazhdo të lexosh