Adriatik Llala mbledh kryeprokurorët e rretheve në Tiranë.

Në një takim të zhvilluar gjatë paradites në Prokurorinë e Përgjithshme, Lalla ka diskutuar me vartësit e tij në lidhje me procesin e vettingut ku një pjesë e mirë e tij, do të përfshijë edhe prokurorinë. Mësohet se kryeprokurori është shprehur se vettingu në prokurori do të mbyllet brenda kësaj jave. Gjithashtu deri në 29 […]

Vazhdo të lexosh

Presidenti i Republikës Ilir Meta mbledh Këshillin e Lartë të Drejtësisë. Ja çfarë u vendos

Këshilli i Lartë i Drejtësisë, zhvilloi sot, datë 22.09.2017, mbledhjen plenare, e cila nisi me diskutimin formal të informacionit të paraqitur në Këshill në lidhje me takimin e zhvilluar nga Kryeinspektori dhe Sekretari i Përgjithshëm i KLD-së, me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Pasi u analizua informacioni, anëtarët shprehën një zëri vullnetin e KLD-së, për të […]

Vazhdo të lexosh

Rex Tillerson mbledh Koalicionin Global anti-ISIS

Sekretari amerikan i Shtetit,, Rex Tilllerson, ka mbledhur në Uashington D.C., ministrat e Koalicionit Global anti-ISIS; ndër ta është edhe ministri i Jashtëm i Shqipërisë Ditmir Bushati.  Takimi do të mbahet nga 20 deri më 22 mars. Ministria e Jashtme ka njoftuar se në fokus të vizitës së ministrit Bushati do të jenë marrrëdhëniet dypalëshe, lufta […]

Vazhdo të lexosh

Partia Demokratike pritet të mbledhë sot kryesinë për ecurinë e protestës

Partia Demokratike pritet të mbledhë kryesinë e saj për të vendosur mbi hapat e radhës së protestës, ecurinë e saj apo edhe “përshkallëzimin” e paralajmëruar më parë nga opozitarët. Kjo mbledhje vjen në një kohë kur protesta e qytetarëve para Kryeministrisë është futur në ditën e dytë dhe drejtuesit e saj premtojnë vazhdimin pa afat […]

Vazhdo të lexosh